Urząd Gminy Ińsko

Bohaterom cześć i chwała !

1 sierpnia o godzinie 17:00 w ramach uczczenia pamięci Powstańców Warszawskich, decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego, zostaną uruchomione syreny alarmowe.

 

Dziś idę walczyć - Mamo!


Dziś idę walczyć - Mamo!
Może nie wrócę więcej,
Może mi przyjdzie polec tak samo
Jak, tyle, tyle tysięcy


Poległo polskich żołnierzy
Za Wolność naszą i sprawę,
Ja w Polskę, Mamo, tak strasznie wierzę
I w świętość naszej sprawy


Dziś idę walczyć - Mamo kochana,
Nie płacz, nie trzeba, ciesz się, jak ja,
Serce mam w piersi rozkołatane,
Serce mi dziś tak cudnie gra.


To jest tak strasznie dobrze mieć Stena w ręku
I śmiać się śmierci prosto w twarz,
A potem zmierzyć - i prać - bez lęku
Za kraj! Za honor nasz!


Dziś idę walczyć - Mamo!


J. Szczepański

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności