Konsultacje społeczne

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

Pytania do Burmistrza Ińska:


Zadający: Marcin

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu. 1. Czy może Pan opisać co się dzieje/będzie działo w Ińsku przed kolejne tygodnie? Rozpoczynają się remonty, jak będziemy się poruszać po Ińsku itp. 2. Strona internetowa w wersji na komórkę jest kompletnie nieczytelna. Czy ktoś już zgłaszał wcześniej ten problem i czy będą podjęte działania w kierunku zmian?

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

1. Obecnie mamy niewielkie utrudnienia na ul. Bohaterów Warszawy, gdzie Zarząd Dróg Powiatowych prowadzi niewielkie remonty. Ruch jest na remontowanych odcinkach regulowany wahadłowo. Jednak utrudnienia te potrwają niedługo. Lada moment rozpocznie się gruntowna modernizacja drogi wojewódzkiej 151 (ul. Sienkiewicza i ul. Armii Krajowej) Zgodnie z informacją uzyskaną od wykonawcy (PRD Nowogard) roboty rozpoczną się od odcinka między Ciemnikiem i Ińskiem oraz na ul. Sienkiewicza. W trakcie prac będzie przeważała wahadłowa organizacja ruchu, sporadycznie kierowanie "ręczne".

2. Zostały już podjęte kroki, które mają taki stan rzeczy zmienić, by również na telefonach komórkowych można było komfortowo korzystać z naszej strony. Nikt tego problemu wcześniej nie zgłaszał, stąd też był brak reakcji z naszej strony.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Ala

Pytanie: Witam moje pytanie brzmi następująco dlaczego nie odpowiada Pan na niewygodne dla Pana pytania? Ostatnio zapytałam czy był konkurs na wolne stanowisko w szkolnej bibliotece oraz o stanowisko w OPS czy było ogłoszenie o wolnym etacie i do dziś nie otrzymałam odpowiedzi! Bo obsadzienie stanowisk rodzina i znajomymi co czysty nepotyzm! Pozdrawiam Ala

Odpowiedź:

Witam Panią,

Z całym szacunkiem, ale Pani ostatnie pytanie w żaden sposób nie było niewygodne, a jeśli już to tylko dla Pani, biorąc pod uwagę konsekwencje, na jakie się Pani naraża. Oto odpowiedź na nie razem z

pytaniem:

Dzień dobry Panie burmistrzu! Mam do Pana pytanie odnośnie przyjmowania do pracy rodziny oraz znajomych. Chciałabym się dowiedzieć czy było ogłoszenia na wolny etat w bibliotece szkolnej po odejściu pani Rachtan na emeryturę? Oraz czy było ogłoszenia O wolnym etacie w inskim ośrodku pomocy społecznej po odejściu pani Leszczyńskiej? Obie obecne panie czyli pani Kasia oraz Iza zatrudnione są po rodzinie i znajomości. Jedno co jest pewne to uprawia Pan nepotyzm i w przyszłorocznych wyborach mojego głosu ani mojej rodziny Pan nie otrzyma. Pozdrawiam serdecznie Ala

Pragnę wyjaśnić, że "Nepotyzm (łac. nepos – wnuk, potomek) – to faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności." Wskazane przez Panią osoby w żaden sposób nie są moimi krewnymi, no chyba że Pani ma większą wiedzę na temat mojej rodziny. Jeśli chodzi o nabór na wolny etat w bibliotece szkolnej - ogłoszenie o wakacie było opublikowane na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie od 31 maja 2017r. do 30 czerwca 2017r. Jeśli chodzi o nabór na wolny etat w Ośrodku Pomocy Społecznej - ogłoszenie wisiało w formie papierowej na tablicach ogłoszeń Gminy Ińsko (w budynku urzędu i w mieście) oraz było opublikowane na BIP - ie Gminy Ińsko w dniu 10 lipca 2017r. o godz. 10.40 (http://bip.insko.pl/strony/4053.dhtml) co zresztą pod podanym linkiem do dnia dzisiejszego można sprawdzić. Wpłynęło jedno podanie na to stanowisko pracy. Proszę koniecznie sprawdzić podane przeze mnie informacje!

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że Pani pytanie potraktować można jako pomówienie, ponieważ w pytaniu sugeruje Pani nieprawdę. Przestępstwo pomówienia (zniesławienia) uregulowane jest w art. 212 Kodeksu karnego (dalej: k.k.). Zgodnie z § 1 tego przepisu kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. 

Ponadto, zgodnie z §  2  jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Mam nadzieję, że teraz jest Pani świadoma ewentualnych konsekwencji prawnych z tego tytułu.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Zenek

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu czy kolejna licytacja Polskiego Koncernu Spirytusowego doszła do skutku a jeżeli nie to co dalej będzie się działo z zakładem?

Odpowiedź:

Witam Panie Zenonie,

Kolejna licytacja odbyła się, jednak nikt do niej nie stanął. A co dalej? Zgodnie ze słowami komornika - postępowanie z jego strony zostanie zakończone. Główny wierzyciel prawdopodobnie będzie próbował na własną rękę zbyć ten majątek i ma się kontaktować z przedsiębiorcami do których mają numery przekazane przeze mnie.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Marek

Pytanie: chciałbym spytać co z oświetleniem na ul.Krzywej , lampa jest zamontowana od kilku miesięcy ale nie świeci

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Lampa LED na ulicy Krzywej lada moment zacznie świecić. Przepraszam, że trwało to tak długo ale niestety nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnych procedur, które nakłada na nas Enea Operator. Umowa na oświetlenie została już podpisana i 6 października odebrana przez Enea. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Stefania

Pytanie: Panie Burmistrzu , Co Pan zamierza zrobić dla Ińska , prócz utrudniania przyjazdu dla turystów , wędkarzy ( póki co, to jednak norma). Jaki ma Pan plan, by Ińsko nie było nie było tylko noclegownią dla okolicznych imprez( kłady , crosy , jednostki wojskowe) - to bowiem też norma dotycząca poligonu . Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pani Stefanio,

Nikt nie utrudnia przyjazdu turystom do naszej urokliwej gminy. Co do podanych przez Panią imprez - po pierwsze trzeba mieć na takie imprezy odpowiednie warunki. Po drugie natomiast nie sądzę, żeby nasi mieszkańcy chcieli aby właśnie takie imprezy, bardzo uciążliwe dla mieszkańców i środowiska, u nas się odbywały. Przypomnę może, że Ińsko leży na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego i Natury 2000 i mamy tu tzw "strefę ciszy" czy się to komuś podoba czy nie.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mieszkaniec

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu. Chcialbym sie dowiedziec co z drugim obiecanym przystankiem dla dzieci w Sciennym 2 ? Dzieci wsiadaja i wysiadaja w tym miejscu. I drugie pytanie dlaczego droga w Sciennym 2 przy poboczach jest tak rozkopana? Nie dosc ze droga lewdo sie trzyma to jeszcze traz jest jeszcze gorzej

Odpowiedź:

Witam Pana,

Rozmawialiśmy o tej sprawie na ostatnim zebraniu sołeckim i rzeczywiście jest taka potrzeba, którą należy zaspokoić. Co do rozkopanego pobocza - wiąże się to z pewnością z modernizacją oczyszczalni ścieków w Ściennem, która jak widać postępuje i po jej zakończeniu problem zostanie uregulowany.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: turysta

Pytanie: To może gmina doprowadzi w końcu do tego że staną znaki zakazu dla motorów "krosowych "i "kładow"-nie trudno w takiej gminie ustalić gdzie byli zakwaterowani kierowcy tych ryczacych pojazdów i tam był również sprawca tych wyglypow.

Odpowiedź:

WItam Pana/Panią

Wystąpimy do nadleśnictwa o postawienie takiego znaku ponieważ jest to droga w ich jurysdykcji - to po pierwsze. Po drugie znaki zakazu nie powstrzymają ludzi bez wyobraźni, a chyba o takich tu chodzi. Po trzecie - ustaliłem w którym ośrodku przebywały osoby z tymi pojazdami. Wiem, że w niedzielę była tam interwencja policji, która jednak zgodnie z wypowiedzią właściciela ośrodka, była bezskuteczna, ponieważ właściciel ośrodka zapewniał, że klienci nie zakłócali porządku publicznego. Wiem też, kto i kiedy dzwonił po policję, jednak jak już napisałem powyżej, problem był zgłoszony w sobotę, a policja zareagowała w niedzielę, co w dużym stopniu uniemożliwiło wskazanie sprawców zakłócenia porządku publicznego. Kończąc raz jeszcze powtórzę - jeśli coś złego się dzieje, to przede wszystkim i bezzwłocznie należy wzywać policję, bo to ona jest odpowiedzialna za utrzymanie ładu i spokoju.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Tufysta

Pytanie: Dlaczego wydał pan zezwolenie na zlot uciążliwych pojazdów na polu namiotowym? kto naprawi drogi a kro chroni biedne ptaki i zwierzęta?

Odpowiedź:

Witam Pana/Panią

Przepraszam, ale to jakieś brednie - nikt do mnie nie występował o pozwolenie na zlot pojazdów uciążliwych - nikomu nie wydałem takiego pozwolenia! Pojazdy te nie znajdowały się na terenie pola namiotowego tak jak Pan/Pani sugeruje. Sprawa była zgłoszona na Policję jednakże nie złapano sprawcy.

 Na przyszłość mam prośbę - jeśli ktoś widzi jakieś niepokojące sytuacje, to proszę do mnie dzwonić natychmiast, abym mógł zareagować, jak również proszę dzwonić niezwłocznie na Policję, bo jest to właściwa instytucja do pilnowania porządku publicznego.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Agnieszka

Pytanie: Panie Burmistrzu dowiedziałam się na mieście, że likwiduje Pan bank PKO w urzędzie. Co z nami, którzy mamy tam konta?

Odpowiedź:

Witam Pani Agnieszko,

To oczywiście nieprawda. By wyjaśnić sprawę, przytoczę kilka faktów. Bank PKO BP ma podpisaną umowę z gminą na obsługę finansową do końca roku 2017. Na początku września rozpisany zostanie przetarg na obsługę gminy na lata kolejne (tego wymagają przepisy). By uczynić zadość procedurze my powiadamiamy conajmniej trzy banki o postępowaniu przetargowym. Z całą pewnością powiadomimy o tym dwa banki funkcjonujące w Ińsku. Pewne utrudnienia w dostępie do banku PKO BP będą miały miejsce od września do końca grudnia i ich powód w żaden sposób nie leży po stronie Urzędu Gminy Ińsko. Przedstawiciele banku poprosili mnie na spotkanie w swej siedzibie w Szczecinie, gdzie zostałem poinformowany o tym że obecna Agentka prowadząca Agencję w Ińsku z powodów zdrowotnych rezygnuje z tej działalności. Wówczas przedstawiciele banku dopuszczali możliwość zamknięcia Agencji w Ińsku, tłumacząc to niemożnością znalezienia zastępstwa. Zażądałem wówczas, powołując się na zapisy umowy, żeby zgodnie z nią działalność Agencji była kontynuowana. Mniej więcej po tygodniu otrzymaliśmy zapewnienie na spotkaniu w Ińsku, że bank znalazł takie zastępstwo. 

Umowa z nowym dzierżawcą lokalu została już podpisana, jednak zmienią się godziny otwarcia Agencji z uwagi na to, że pracownik banku nie jest mieszkańcem naszej gminy i musi do pracy dojeżdżać.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mirek

Pytanie: Witam mam pytanie kiedy zostanie naprawiony droga w LInowku gdyż po ostatnich ulewach pobocze zostało wymyte całkowicie aż chodnik się zakrywa i jest duża wyrwać. Sołtysów zglaszans był ten problem lecz on twierdziemi ze sytuacja ta została zgłoszona i niedługo zostaną podjęte odpowiednie kroki jak pan to widzi

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Potwierdzam, sołtys mi ten problem zgłosił, a ja zgodnie z kompetencją zgłosiłem go do Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie, ponieważ jest to droga powiatowa. Byłem na miejscu z pracownikiem, zrobiliśmy dokumentację fotograficzną i przesłaliśmy pismo wraz ze zdjęciami do Stargardu.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Tobiasz

Pytanie: Witam . mam takie pytanie dlaczego niema w Ińsku pojemników na makulaturę?

Odpowiedź:

Witam Panie Tobiaszu,

Jeden z takich pojemników znajduje się przy szkole a drugi przy targowisku miejskim.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mięszkaniec

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu. Pisze w sprawie ktora jak wiem nie tylko mnie dotyczy. Chcialbym sie dowiedziec dlaczego w naszej Gminie w Osrodku Pomocy Spolecznej pracuje tak nie mila osoba. Kilka lkrotnie spotkalem sie z niechecia z strony Pani L. Jest tam po to by pomoc a nie zachowywac sie grubiansko wobec tych ktorzy prosza o pomoc. Jestem uczciwym mieszkancem. Mam swoje mieszkanie place rachunki. Nie pochodze z rodziny tzw"patlogicznej" aby ta pani zawsze nadasana byla po prostu wredna. Malo tego ledwo czlowiek wyjdzie z pokoju i juz za plecami slyszy dosc kasliwe komentarze z ust tej Pani na swoj temat. Ona ma byc pomoca a nie plotkara . Prosze o jakies sensowne wyjasnienie i zwrocenie tej ze Pani uwagi poco jest i pracuje na danym stanowisku.

Odpowiedź:

Witam Pana,

Rozmawiałem na ten temat z panią kierownik OPS i poprosiłem o interwencję. Problem z takimi sprawami jest poza tym taki, że trudno jest zweryfikować, jak było naprawdę. Niemniej jednak sprawę potraktowałem jako poważną i poinstruowałem panią kierownik OPS jak powinni zachowywać się urzędnicy, zwłaszcza OPS-u.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Plażowicz

Pytanie: Szanowny Panie, z tego co słyszę, to na plazy ma powstać nowy budynek dla ratowników, z toaletami. Wcześniej mówił Pan jeszcze o pomieszczeniach pod handel. Mowa była o tym juz w zeszłym roku, wiec chciałbym sie dowiedzieć ile udało sie Panu zrobić przez rok czasu. Dodatkowo prosze powiedzieć na jakich zasadach ma to byc zrobione. Czy gmina to zbuduje i bedzie wynajmować, czy gmina czeka na inwestora, który to zbuduje i przejmie jako własność? Czy jest jakiś projekt juz? Dlaczego nie ma na stronie gminy szerszej informacji odnośnie tego pomysłu? Niech jak najwiecej inwestorów wie o tym, wtedy gmina zyska najwiecej. Czy bedzie zorganizowany przetarg na to przedsięwzięcie? Kiedy to bedzie? Znowu rok minie? A moze wiecej?

Odpowiedź:

Witam Pana,

Projekt jest już gotowy. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwoleń. Obiekt ten będzie pełnił kilka funkcji: toalety, przebieralnia, lokale gastronomiczne na dole a na górze pomieszczenia dla ratowników. Również w przygotowaniu jest dokumentacja na dzierżawę plaży. Trudno w tej chwili sprecyzować w jakiej formule plaża zostanie wydzierżawiona, jest bowiem kilka możliwości i należy wybrać najlepszą a zarazem najbezpieczniejszą. Przetarg zostanie ogłoszony w tym roku.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: tomasz

Pytanie: Witam mówimy o pozyskiwaniu funduszy. A jeśli można wiedziec to jak wypadła nasza gmina w grandach funduszu soleckiego czy udało się choć złotówkę wywalczyły jakiemuś solectwych?

Odpowiedź:

Witam Panie Tomaszu,

Dwóch sołtysów złożyło wniosek na grant w ramach funduszu sołeckiego przy Urzędzie Marszałkowskim. Sołectwo Linówko taki grant otrzymało (uplasowali się w pierwszej dziesiątce) i już trwają prace nad jego realizacją.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Szczecin

Pytanie: Szanowny Panie burmistrzu,na pytanie dlaczego Ińsko nie jest reklamowane odpowiedział Pan że nie ma na to pieniędzy w budżecie.W Szczecinie ludzie uważają że miasto umiera i "bryndza z nędzą przez Ińsko pędzą".Szkoda bo miasto ma potencjał,czy aż tak ciężko zarezerwować w budżecie 300 zł na promocję miasta?W kurierze szczecińskim albo na innych portalach lub forach.Pozdrawiam Panie burmistrzu.

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Czy uważa Pan że reklama za 300 zł w Kurierze rozwiąże problem? Ja tak nie sądzę. Dowodem jest Pańskie pytanie - i bez tej reklamy przybył Pan do Ińska. Obecnie trwają prace aby pozyskać źródła dochodu na szeroko pojętą promocję jak film z drona czy nowe materiały promocyjne Gminy Ińsko. Życzę udanego pobytu.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Anna

Pytanie: Witam serdecznie Panie Burmistrzu. Chciałabym się dowiedzieć , czy jest w planach budowa mola ?? Mamy piękne jezioro, a bez mola niestety jest pusto. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pani Anno,

Jak już wspomniałem wcześniej - Tak, jest plan budowy mola, jest już gotowy projekt. Finansowanie budowy mola również jest zapewnione, jednak inwestorem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i od nich zależ tak naprawdę termin realizacji. My naciskamy aby realizacjia przeprowadzona została w jak najszybszym terminie.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Arek

Pytanie: Dzień dobry Panie Jacku moje pytanie w dalszym ciągu dotyczy przejścia brzegiem jeziora przez pole namiotowe Hapy Milewskiego który zablokował te przejśćie swoją wypożyczalnia sprzętu wodnego i jakaś dziwna drewniana budowla. W dalszym ciągu nie robi Pan nic żebyśmy mieli dostęp do naszego pięknego jeziora. Pozdrawiam Arek

Odpowiedź:

Witam Panie Arkadiuszu,

Lipcowe opady spowodowały duży wzrost poziomu lustra wody na naszym jeziorze, co z kolei doprowadziło do tego że linia brzegowa się przesunęła. Trudno o to winić p. Milewskiego. Kiedy poziom wody trochę opadnie, przejście w tym konkretnym miejscu znowu będzie możliwe. 

Przyznać przy okazji muszę, że nie zgadzam się z twierdzeniem, żeby chwilowy brak możliwości przejścia w tym konkretnym miejscu interpretować jako brak dostępu  do jeziora, tym bardziej że Pan Milewski przepuszcza gości przez furtkę, która znajduje się za tą "drewnianą konstrukcją" jak to Pan nazwał. Jest jeszcze wiele kilometrów, gdzie nie ma żadnych ograniczeń. Proszę korzystać z tych miejsc do woli.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Karol

Pytanie: Jak to jest, gdy mieszkam w gminnym mieszkaniu i jest na dachu eternit, czy gmina ma obowiązek wymienić dach?

Odpowiedź:

Witam Panie Karolu,

Obowiązek usunięcia pokrycia eternitowego ciąży na właścicielu nieruchomości. Obowiązek ten należy zrealizować do 2032 roku, co wynika z odpowiednich przepisów unijnych. Aby precyzyjniej odpowiedzieć na to pytanie,musiałbym mieć więcej danych: po pierwsze istotny jest stan techniczny dachu, po drugie - jeśli w budynku jest kilka mieszkań i kilku właścicieli, to obowiązek ciąży na nich wszystkich do wysokości udziału.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Patrycja

Pytanie: Czy na terenie gminy Ińsko, będziemy mieli stacje paliw?.

Odpowiedź:

Witam Pani Patrycjo,

Trwają bardzo zaawansowane rozmowy z firmą RomGaz i mamy nadzieję, że w roku 2018 ruszy budowa oczekiwanej przez wszystkich stacji paliw. Nie wszystko jednak od nas zależy - my ze swej strony jesteśmy gotowi do udzielenia wszelkiej pomocy inwestorowi.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Marek

Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu, chciałbym się dowiedziec co konkretnie dzieje się w sprawie molo. Mialo byc przed sezonem. Gdzie jest problem? Proszę konkretnie wskazać kto nie daje rady. Z nazwiskami. Jeśli chodzi o Park to chętnie sam sie odezwe. Zatem konkrety prosze. Od prawie roku nic sie nie mozna dowiedzieć poza oglnikami i jakimiś mętnymi tłumaczeniami. Albo Pan się nie orientuje albo celowo nie ma konkretnych informacji.

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Gmina Ińsko ma gotowe projekty zarówno na molo jak i na wieżę widokową. Oba te obiekty mają być realizowane w ramach projektu, którego liderem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, zatem my na tym etapie postępowania nie możemy nic więcej zrobić. Możemy tylko czekać, kiedy ZPKWZ ogłosi przetargi i weźmie się za budowę. Proszę mi wierzyć, że nam też zależy na tym, aby stało się to jak najszybciej, jednak nie mamy no to wpływu.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak