Konsultacje społeczne

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

Pytania do Burmistrza Ińska:


Zadający: Kamil Kowalkowski

Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu. Jakie działania marketingowe za pomocą socjalmediów są podejmowane przez miasto? Czy miasto promuje się na grupach turystycznych? Instagramie? Pinterest?

Odpowiedź:

Witam Panie Kamilu,

Gmina Ińsko używa głównie portalu Facebook, który jest w dzisiejszych czasach najbardziej nośnym źródłem informacji i promocji. W tym roku planowany jest udział w targach turystycznych.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Turysta

Pytanie: Panie Burmistrzu, we wrześniu pisał Pan tak: "Prace projektowe są zakończone, pozostały uzgodnienia i firma przystąpi do budowy w tym roku ponieważ tak obliguje ich umowa dzierżawy. Przedstawiam Pani rysunek z projektu dotyczący zagospodarowania terenu stacji paliw." Co w ramach zapisów w umowie dzierżawy? Sa jakieś kary? Skoro inwestor był do czegoś zobligowany, ale tego nie wykonał, to w umowie chyba są jakieś zapisy na ten temat?

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Inwestor w grudniu ogrodził plac budowy tym samym zaczął prace przygotowawcze do inwestycji i wywiązał się z umowy. Niestety jedynym aspektem, który wydłużył proces było wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację dla przedsięwzięcia. Musieliśmy uzyskać opinie RDOŚ, Sanepidu oraz Wód Polskich (uzgodnienia trwały 2 miesiące). Pozwolenie na budowę w dniu dzisiejszym zostało wydane i prace lada moment ruszą.

Pozdrawiam serdecznie 

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Turysta

Pytanie: Panie Burmistrzu, jak sprawy się mają ze stacja paliw? W zeszłym roku nie było gdzie tankować.

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Jestem po rozmowie z Dyrektorem Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Pan Dyrektor poinformował mnie, że pozwolenie na budowę zostanie wydane w przyszłym tygodniu. Po otrzymaniu pozwolenia inwestor zgłosi zamiar rozpoczęcia budowy w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru budowlanego i przystąpi do prac.

Inwestor poinformował mnie, że zbiornik na paliwo będzie gotowy z końcem lutego i w tym samym czasie planuje już rozpoczęcie prac budowlanych.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Agnieszka Węglarz

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu Zwracam się do pana o wyjaśnienie pewnej sytuacji. Na stronie Ińska BIP ogłoszono konkurs na dyrektora ICK , jak panu wiadomo jestem byłą pracownicą. Czy według pana, jako były pracownik nie mogę aplikować na w/ w stanowisko ? Bo z informacji, które właśnie otrzymałam vice burmistrz na spotkaniu klubu poinformował ? że nie chce Agnieszki Węglarz i Byłego dyrektora A. M . Naprawdę nie wiem i nie rozumie co takiego zrobiłam ? Jakim trzeba być człowiekiem, żeby uważać się za kogoś tak ważnego , który decyduje kto , co ! Przepraszam bardzo, ale kto jest w tej Gminie Burmistrzem ? I dlaczego jest taka dyskryminacja ? I na koniec przypomnę panu słowa, które wypowiedziałam panu w rozmowie telefonicznej gdy dowiedziałam się , że zostałam zwolniona z ICK. Panie Burmistrzu Prezydentem , Burmistrzem , vice Burmistrzem , Dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest ! życzę powodzenia w tym waszym uczciwym , sprawiedliwym rządzeniu. I samych uczciwych wyborów . Pozdrawiam Agnieszka Węglarz

Odpowiedź:

Pani Agnieszko,

rzeczywiście został ogłoszony konkurs na stanowisko Dyrektora ICK. Do konkursu może stanąć każdy, kto spełnia kryteria określone w specyfikacji, więc jeśli Pani je spełnia, to również może Pani złożyć swoją aplikację.

Natomiast jeśli chodzi o insynuacje zamieszczone w Pani pytaniu: tak, była mowa na posiedzeniu klubu o naborze, jednak nieprawdą jest to, co wkłada Pani w usta mojego zastępcy. Radny, który tak to Pani przekazał, po prostu skłamał. Czy ja również mam wierzyć w plotkę, że jeden z Radnych skłonił Panią to złożenia skargi na Dyrektora ICK i obiecał, że w niedalekiej przyszłości to Pani właśnie zostanie nowym Dyrektorem ICK? Czy wierzyć mam w to, że już zaczęła Pani planować zwolnienia niektórych pracowników, gdyż nie widzi Pani możliwości współpracy z nimi? - To tak w kwestii bycia człowiekiem!

Łączę wyrazy szacunku!

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Bogdan

Pytanie: Panie burmistrzu czy wkońcu się ktoś zajmie (złomowiskiem / śmieciowiskiem) za apteką na ul.Staromiejskiej

Odpowiedź:

Witam Panie Bogdanie,

Sprawą zajmujemy się od ubiegłego tygodnia. Dzierżawca nieruchomości został zobowiązany do jej uprzątnięcia.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Adam

Pytanie: Panie Burmistrzu, już się Pan był łaskawy wypowiedzieć się na temat programu "czyste powietrze". Przytoczę ten fragment:" Od kilku tygodni negocjujemy z WFOŚiGW zapisy porozumienia. Do podpisania porozumienia dojdzie 18 listopada 2019 r.". Czy mógłby Pan pochwalić się osiągnięciami i poinformować mieszkańców na co mogą liczyć? https://www.wfos.szczecin.pl/biezace-wydarzenia/1926-czyste-powietrze-lista-gmin-ktore-podpisaly-porozumienia-z-wfosigw-w-szczecinie-o-wspolpracy-przy-realizacji-rzadowego-programu-czyste-powietrze.html

Odpowiedź:

Witam Panie Adamie,

Takowe porozumienie podpisałem w imieniu Gminy Ińsko w grudniu 2019 roku i mieszkańcy korzystają już z pomocy naszego urzędu w kwestii programu "Czyste Powietrze".

Nie mogę odpowiadać za brak aktualizacji danych na stronach WFOŚiGW. 

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Ola

Pytanie: Proszę poinformować mieszkańców dlaczego zwolnił Pan Dykrektora ICK ?? Proszę nie pisać ze Sam się zwolnił bo doskonale wiemy ze Pan mu kazał się zwolnić bo i tak bys cos na niego znalzal by go zwolnic! Wstyd Czy jeste Pan świadom tego że ICK bez Jakuba już nie będzie takie ! Czy juz ma Pan kogoś na to stanowisko?

Odpowiedź:

Witam Pani Aleksandro,

Dyrektor ICK Pan Jakub Klym złożył wypowiedzenie. Z całą pewnością ja go do tego nie zmuszałem, wręcz przeciwnie -  trzykrotnie mówiłem, że nie podpiszę wypowiedzenia na co Pan dyrektor odpowiedział, że nie wyjdzie z mojego biura póki nie złożę swojego podpisu na wypowiedzeniu.

Na to stanowisko ogłoszony został konkurs.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Ktoś

Pytanie: Witam 01.12.2019 padło pytanie odnosnie posiedzenia Rady Miasta. Pan odpowiedział cytuje wyrywek : "Poza tym przypominam, że w dalszym ciągu sporządzane są protokoły z sesji, które są dokumentami jawnymi." W związku z tym mam pytanie jak i gdzie przechowywane są te dokumenty i w jaki sposób mogę otzrymać wszystkie protokoły z posiedzeń Rady Miejskiej za Pana kadencji. Jak wiemy ( chyba że Pan nie ) Polskie Prawo nam to deklaruje. A myślę że takie dokumenty powinny byc ujawnione na stronie Urzędu, bo chyba nie chciałby Pan pare setek wniosków o wydanie takich protokołów.

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Wszystkie protokoły są przechowywane w biurze Rady Miejskiej w Ińsku. Są one również dostępne na stronie BIP online w zakładkach Rada Miejska oraz Archiwum Rada Miejska.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Magdalena

Pytanie: Witam. Panie Burmistrzu mam pytanie odnośnie świetlicy w Linówku. Czy będzie tam potrzebna osoba na stanowisko nauczyciela (opiekuna)? Z góry dziękuję za informację pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pani Magdaleno,

Na ten moment nie poszukujemy nikogo do świetlicy w Linówku.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Stasiek

Pytanie: Wnioski z PKS też nie wykazują zainteresowania?

Odpowiedź:

Witam Pana,

Nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie - chodzi Panu o fundusze przekazywane przez Wojewodę na organizację publicznego transportu zbiorowego - otóż tzw. PKS-y, nie wykazują zainteresowania.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Wiktoria uczeń

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu. Nawiązując do pytań zadanych przez pracownika Ińska z dnia 3 listopada oraz Justyna uczeń z 3 listopada, moje pytanie brzmi: Dlaczego jeżeli nie dochodzi do porozumienia z P.Fedenczakiem nie próbuje Pan podjąć współpracy z innym przewoźnikiem ?

Odpowiedź:

Witam Pani Wiktorio,

Po pierwsze od 18 listopada, zresztą między innymi po mojej interwencji, obowiązuje nowy rozkład jazdy, zgodnie z którym w niedzielę jest kurs z Ińska do Stargardu o godzinie 17,05 i ze Stargardu do Ińska o godzinie 18,05. Poza tym do dnia dzisiejszego podjąłem rozmowy z czterema podmiotami gospodarczymi, zajmującymi się transportem zbiorowym, nie tylko w kwestii tej relacji. Żaden z tych podmiotów nie wykazał zainteresowania. 

http://fedenczak.com.pl/insko-chociwel-stargard-szczecinski/

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mieszkaniec

Pytanie: Burmistrzu !!! Dlaczego ostatnie nagranie z sesji Rady Miejskiej jest bez dźwięku. Czy było to celowe "zagranie" z Waszej strony czy może to był błąd operatora?. A może podczas sesji były poruszane tematy o których nie chcecie informować mieszkańców.

Odpowiedź:

Witam Pana/Panią,

Proszę nie doszukiwać się żadnej sensacji - po prostu błąd systemu, którego nie rozumiemy. Jeszcze kilka chwil przed sesją wszystko działało należycie. Poza tym przypominam, że w dalszym ciągu sporządzane są protokoły z sesji, które są dokumentami jawnymi. 

Zapraszam do urzędu po sporządzeniu protokołu i o zapoznanie się z nim.

Przypominam, że jako pierwszy Burmistrz Ińska wprowadziłem nagrywanie sesji i robiłem to prywatną kamerą jeszcze przed wejściem w życie obowiązku ustawowego. Nie mam zamiaru nic ukrywać.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Anna

Pytanie: Co z parkingiem przy cmentarzu od strony pola? Drugi rok świąt od kiedy był wspomniany temat i cisza.

Odpowiedź:

Witam Pani Anno,

To nie jest taka prosta sprawa. Po pierwsze działka nie należy do gminy Ińsko. Po drugie jest to działka rolna, więc zanim zaczniemy poważnie myśleć o tym parkingu, musimy zaktualizować zapisy studium, które umożliwią nam przejęcie działki na cele społeczne. Jesteśmy w trakcie aktualizacji studium. Po trzecie, gdy już pozyskamy tę działkę (co wcale nie jest takie oczywiste) będziemy musieli zrobić projekt, uzyskać pozwolenie na budowę itd.

Jak widać nie jest to takie proste przedsięwzięcie, jednakże robimy wszystko aby ten parking zrobić.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Adam

Pytanie: Panie Burmistrzu, dlaczego Ińsko nie figuruje na liście: Czyste Powietrze - lista gmin, które podpisały Porozumienia z Wfosigw w Szczecinie współpracy przy realizacji rządowego Programu Czyste Powietrze

Odpowiedź:

Witam Panie Adamie,

Od kilku tygodni negocjujemy z WFOŚiGW zapisy porozumienia. Do podpisania porozumienia dojdzie 18 listopada 2019 r. Wówczas nasza gmina zostanie dopisana do listy, o którą Pani/Pan pyta.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mieszkaniec

Pytanie: Panie Burmistrzu ponawiam swoje pytanie odnośnie wozu strażackiego, który stoi przed remizą w formie jak Pan to nazwał maskotki i drogowskazu do straży. W związku z tym, że wóz stoi na działce gminnej, w centrum miasta to czy na serio Pan uważa, ze w takim stanie jak on jest (pourywane lampy, odłażąca farba) pełni on formę "maskotki". Rozumiem, że gdyby był on "odpicowany" to można byłoby go tak traktować. Ale w takim stanie..... Ińsko to nie tylko lśniące promenada, wieża czy molo, ale też inne miejsca. Wydaje mi się że Pan jako włodarz szczególnie powinien dbać o estetykę, eliminując złom z przestrzeni publicznej (w dużych miastach straż miejska takie okazy przymusowo eliminuje z przestrzeni publicznej, Druga rzecz. Padło t kiedyś pytanie o możliwość przesiania specjalną maszyną piasku na plaży w celu jego odświeżenia. Deklarował Pan, że się zorientuje czy to możliwe i czy gminę na to stać. Czy już Pan coś w temacie wie?

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Przedstawiony w pytaniu problem przedyskutowałem z naszym Prezesem OSP. Z jego relacji dowiedziałem się, że została zakupiona farba na odnowienie samochodu. Teraz należy jedynie poczekać na sprzyjające warunki atmosferyczne, a będzie to raczej dopiero wiosną. Krótko mówiąc Prezes OSP deklaruje, że samochodem się zaopiekuje i że nie będzie on straszył.

Jeśli chodzi o drugą część pytania - w naszej najbliższej okolicy nie ma samorządów, który dysponują sprzętem do oczyszczania piasku. Na ten moment tego typu sprzętem dysponują gminy nadmorskie. Prawdopodobnie w najbliższym czasie jedna z gmin naszego powiatu ma zamiar dokonać zakupu takiego sprzętu. Z gminą tą podjąłem już rozmowę na temat możliwości wykonania usługi czyszczenia piasku na plaży w Ińsku. Temat jest otwarty. Nawiasem mówiąc tego typu sprzęt kosztuje w granicach od

25 do 40 tyś zł. Wykonanie jednorazowej usługi przez wyspecjalizowaną firmę w przypadku naszej plaży to koszt około 5000 zł netto + koszt dojazdu.

Pozdrawiam serdecznie 

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Pracownik Ińska

Pytanie: Dzień dobry, Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego zabrali państwo niedzielne busy. Pracuje dorywczo w Ińsku i dzisiaj musiałam, mówiąc kolokwialnie, łapać stopa, żeby wydostać się z Ińska, a nie jestem nawet z okolic. Na stronie internetowej przewoźnika nie ma żadnej informacji o tym, na waszych stronach - facebookowej, tutaj, czy nawet cafe info, też nie ma żadnej informacji. Jedyną informację jaką znalazłam to niedbale zamazana godzina na rozkładzie, jazdy na przystanku, która wygląda jakby ktoś to pomalował dla żartu. Warto też wspomnieć, że nie byłam jedyną osobą czekającą na tego busa. Proszę coś z tym zrobić, bo uniemożliwia mi to zarobek, a z tego co słyszałam na przystanku, uczniom dojazd do internatu. Tak nie powinno być. Z wyrazami szacunku.

Odpowiedź:

Witam Pana/Panią,

Nie jestem kompetentny do odpowiedzi na takie pytanie, ponieważ organizatorem transportu na terenie powiatu jest Starostwo Powiatowe w Stargardzie. Jedyne co mogę w tej materii odpowiedzieć to: pismo ze starostwa dotyczące nowego rozkładu jazdy, który uwzględniał likwidację połączenia w niedzielę, zaopiniowaliśmy negatywnie. Poza tym mogę dodać, że w rozmowie z p. Fedeńczakiem usłyszałem, że linia jest nierentowna i że brakuje mu kierowców do pracy.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Justyna uczeń

Pytanie: Witam, proszę mi wybaczyć, ale z jakiego powodu nie mam jak wyjechać z Ińska w niedzielę do szkoły? W poniedziałek mam szkołę i muszę w niedzielę wyjeżdżać do internatu, a dzisiaj stałam razem z kilkoma osobami na przystanku nie wiedzieliśmy co się dzieje do momentu kiedy rodzice nie zadzwonili do firmy zapytać się co mamy zrobić, a ja nie mam samochodu j to była moja jedyna możliwość dojazdu.

Odpowiedź:

Witam Pani Justyno,

Nie jestem kompetentny do odpowiedzi na takie pytanie, ponieważ organizatorem transportu na terenie powiatu jest Starostwo Powiatowe w Stargardzie. Jedyne co mogę w tej materii odpowiedzieć to: pismo ze starostwa dotyczące nowego rozkładu jazdy, który uwzględniał likwidację połączenia w niedzielę, zaopiniowaliśmy negatywnie. Poza tym mogę dodać, że w rozmowie z p. Fedeńczakiem usłyszałem, że linia jest nierentowna i że brakuje mu kierowców do pracy.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Tom

Pytanie: Witam Panie burmistrzu, Widzę że kolega Arczi zadał ciekawe pytanie ale chyba źle je sprecyzował. To zapytam ja jeszcze raz, Czy jest możliwe udostępnienie przez gmine terenu np, trawiastego, polnego, leśnego, piasczystego na takie zawody Cross Country? Czy jeżeli tak to czy można podjąć z Panem kontakt drogą e-mail?

Odpowiedź:

Witam Pana,

Jak widać rozmowa prowadzona w taki sposób nie za bardzo rozwiązuje problemy stawiane w pytaniu, zatem proponuję spotkanie lub ewentualnie proszę o kontakt telefoniczny.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Rodzice

Pytanie: Witam panie burmistrzu ! Moje pytanie brzmi czy pani vice dyrektor bierze urlop na czas przyjazdu i wyprowadzanie swojego pieska w godz pracy ?!

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Tak zadane pytanie przedstawiłem p. dyrektor, która odpowiedziała, że p. vice dyrektor wyprowadza w czasie przerw międzylekcyjnych. Po drugie p. vice dyrektor ma nienormowany czas pracy i niejednokrotnie pracuje w godzinach popołudniowych, jakby po godzinach pracy. 

Zaznaczam, że jest to odpowiedź, jaką udzieliła mi p. dyrektor.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak