Konsultacje społeczne

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

Pytania do Burmistrza Ińska:


Zadający: Marek

Pytanie: Szanowny Panie. Dziekujemy za wysprzatanie przybrzeza na odcinku od szkoly do plazy.Jest duzo lepiej jak bylo wczesniej, zwlaszcza ze zbliza sie sezon, a jezioro to tak naprawde jedyna, obok Wisloli i innych jezior, atrakcja naszego regionu. Czy bylaby zatem mozliwosc uprzatniecia jeszcze calego Jeziora Wisoli, Dlugiego i naszego w miejscach tez uczeszczanych, ale zaniedbanych? Na pewno niejednokrotnie przechadza sie tam Pan z rodzina i dziecmi. Mentalnosci coniektorych ludzi i tak sie nie zmieni, ale wystarczyloby postawic pare tabliczek z nakazem "Nie zasmiecaj" i moze co do niektorych pseudowetkarzy lub grzybiarzy by to dotarlo. Syf dookola jezior. Niech sie Pan wybierze nad Wisole albo Dlugie. Kto za to odpowiada. Chyba gmina, prawda? Pzdr, Marek, mieszkaniec, placacy podatki.

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Panie Marku, muszę Pana rozczarować - za porządek na działkach nie zawsze odpowiada Urząd Gminy - za porządek na działkach zawsze odpowiedzialny jest właściciel nieruchomości. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy właścicielami nieruchomości dbamy o ład i porządek. Jednak nie mamy prawa robić tego na działkach, które do nas nie należą. 

Oczywiście w tutejszym urzędzie gminy znajdzie Pan wiele pism, które przypominają właścicielom nieruchomości o ciążących na nich obowiązkach - między innymi utrzymywania czystości, niestety wiele z tych ponagleń pozostaje bez odpowiedzi. Jeszcze inaczej jest z jeziorami - są one własnością skarbu państwa, a zarząd nad nimi mają urzędy marszałkowskie. Nadzór nad jeziorami posiadają również Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Zarząd Melioracji, finalnie jeziora są dzierżawione przez podmioty bądź prywatne, bądź prawne i to właśnie na wspomnianych instytucjach i dzierżawcach spoczywa obowiązek dbania o swe nieruchomości - to tak z grubsza. Mimo to - jak Pan zapewne wie - rok rocznie organizujemy akcję sprzątania jeziora wespół z klubami płetwonurków. Działki wokół jezior Długie i Wisola nie są własnością Gminy Ińsko, wokół jeziora Ińsko tylko niektóre działki są naszą własnością - np. ta, którą niedawno wysprzątaliśmy i dbamy o nią przez cały czas.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Stefania

Pytanie: Jakie zaczęto działania,dzięki Pana inicjatywie , by nowy sezon letni ( zimowego tu brak) był lepszy od zeszłego? Pozdrawiam Stefania

Odpowiedź:

Witam Pani Stefanio,

Burmistrz działa głównie na podstawie ustawy o samorządach. Tam precyzyjnie określone są jego zadania. My wszystkie te zadania w miarę posiadanych środków w budżecie wykonujemy. Poza tym kontynuujemy cykliczne wydarzenia sportowe, kulturalne, rekreacyjne - raz jeszcze podkreślam w ramach posiadanych środków budżetowych. O wszystkim zresztą staram się informować na bieżąco - domyślam się, że pytanie dotyczy inwestycji w naszej gminie, zwłaszcza tych, które mają pobudzić ruch turystyczny na terenie naszej gminy. Przypomnę zatem że w trakcie realizacji jest takich kilka: wieża widokowa, pomost na plaży, budowa 4 odcinków ścieżek rowerowych, przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Ińsko (Rybionek) - Ciemnik, Ciemnik - Suliborek. Poza tym złożyliśmy kilka różnych wniosków na projekty: 

przedszkola publicznego, rewitalizacji przestrzeni gminnej, modernizację placu zabaw w Linówku i doposażenia świetlicy wiejskiej w Ciemniku, kilka wniosków na granty, które mają wesprzeć działalność miejscowych klubów sportowych, wsparcia do lokalnych imprez okolicznościowych. Ja wiem, że pewno można więcej, jednak po raz trzeci przypominam - robimy tyle, na ile pozwalają nam środki budżetowe.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający:

Pytanie: Witam serdecznie Panie Burmistrzu. Przeczytałem Pana wypowiedz na pytanie zadane przez P. Agnieszkę. Nurtuje mnie pytanie: gdzie inni sołtysi, a zwłaszcza Pani sołtys ze Ściennego. Czy naprawdę nie warto próbować pozyskać środki dla swojej wsi? To wstyd. Nadal uwaza Pan Pania soltys za preznie dzialajaca?

Odpowiedź:

Witam Pana,

Ocena pracy Pani Sołtys to przede wszystkim kompetencja mieszkańców sołectwa - to oni sołtysa wybierają, oceniają jego pracę na zebraniach sołeckich, itd. Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko, by każdy sołtys był poinformowany o konkursie na granty funduszu sołeckiego.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający:

Pytanie: Witam serdecznie. Dziękuję bardzo za zajęcie się placem zabaw w Ściennem. Myślę, że z przestawieniem lampy nie będzie problemów ze strony użytków garaży. Mam jeszcze jedną prośbę: czy można byłoby wyciąć krzaki i utwardzic kawałek terenu na przeciwko przystanku autobusowego w części tzw PGRu, aby nasze dzieci nie musiały brnąć w błocie i zaczepiac się o krzaki wysiadajac lub wsiadajac do autobusu szkolnego. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Co do przestawienia lampy, to jednak nie jest taka prosta sprawa, tym bardziej że łączy się z pewnym zaangażowaniem finansowym. Zobaczymy co da się zrobić w tej sprawie.

Teren przy przystanku w części tzw. PGRu na pewno zostanie poprawiony.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mariusz

Pytanie: Witam Wiem że pan nie odpisuje na pytania nękające powtarzające się itp. Ale mamy środę a drogi przy rzeczce do ogródków pgr nawet nie zaczęto robić a niby do świąt miał pan chociaż spróbować

Odpowiedź:

Witam Panie Mariuszu,

Rozumiem Pani/Pana niecierpliwość, jednak nie wszystko zawsze się udaje. W poniedziałek miało dotrzeć do nas kruszywo, którym mieliśmy dokonać naprawy nawierzchni. Niestety tak się nie stało. Zgodnie z nowymi sygnałami to kruszywo dotrze do nas po świętach. Jednak, nie obiecam teraz na 100 %, że tak się stanie. Jedno jest pewne - gdy tylko kruszywo zostanie przywiezione, przystąpimy do naprawy nawierzchni.
 

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: agnieszka

Pytanie: Dzień dobry. Czy nasza gmina wzięła udział w konkursie organizowanym przez Marszałka "Granty Sołeckie"? Jeżeli tak, to które sołectwo podpisało się pod typowanym do konkursu projektem? A z tego co się orientuję, to naprawdę warto było.

Odpowiedź:

Witam Pani Agnieszko,

Nasza gmina wzięła udział w tym konkursie. Wszyscy sołtysi naszej gminy byli zaproszeni na spotkanie z panem marszałkiem Rzepą, które odbyło się w tutejszym urzędzie 21 lutego 2017r. Na spotkaniu tym zaprezentowano założenia tego konkursu, wyjaśniono kryteria i sposób składania wniosku. Ja oczywiście zadeklarowałem pomoc sołtysom w składaniu wniosków. Dwóch sołtysów taki wniosek złożyło: sołtys Linówka i Ciemnika. Oczywiście trzymam kciuki za nich!
 

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Stefania

Pytanie: Panie Burmistrzu , Sądzę ,że nie zrozumiał Pan treści pytania...Skoro ścieżka edukacyjna ma być sponsorowana przez Urząd Marszałkowski , to czy naprawdę wielkim problemem jest projekt, o którym mówicie od zeszłego roku?? To po pierwsze, po drugie.. Co oznacza wg Pana "wszędzie i wszystkim tłumaczymy,że ta gmina powinna rozwijać się w kierunku turystycznym". Czy cokolwiek Pan robi , by zaistnieć reklamując Ińsko? Bez urazy , ale jeśli mają tu ściągać turyści , to trzeba się reklamować ...samo gadanie nie wystarczy.. Nie ukrywam , ale dla mnie reklama Ińska jako miasteczka turystycznego przez Gminę jest żenującą a raczej , co w ogóle jest karygodne , jej nie ma.Czy to legalne , by Gmina szukała inwestorów na sprzedaż ośrodka wypoczynkowego? I stwierdzenie do mojego pytania poprzedniego... Jak mniemam nic Pan nie zamierza zmienić dla osób już prowadzących działalność turystyczną , bo po co? Są , to niech płacą , nawet jeśli mają trudności... Z wyrazami szacunku Stefania

Odpowiedź:

Szanowna Pani Stefanio,

Ja pytanie doskonale zrozumiałem. Może nieco doprecyzuję odpowiedź: pomysł na projekt ścieżki nie powstał w Urzędzie Marszałkowskim tylko u nas na miejscu. Dzięki moim zabiegom udało się dwa elementy ścieżki wprowadzić do projektu realizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego (wieża widokowa, pomost). Pozostałe elementy bedą realizowane w terminie późniejszym. "Wszędzie i wszystkim" to właśnie np. w Urzędzie Marszałkowskim, czego efektem będzie realizacja wspomnianych obiektów. Ale to również Starostwo Powiatowe, to inwestorzy prywatni, których namawiam np. na zakup choćby ośrodka łączności i nie rozumiem, co nielegalnego w tym Pani widzi. Pani mówi o reklamie i zakładam, że myśli Pani o mediach, prasie, ... Nie robimy tego z bardzo prozaicznego powodu - nie mamy na to środków w budżecie. I kwestia ostatnia - ścieżka edukacyjna na wodzie, zabiegi o powstanie różnych jej elementów, starania o to, by znalazł się inwestor, który uruchomi ośrodek łączności, powołanie do życia Ińskiego Centrum Kultury, które swą działalnością ma uatrakcyjnić naszą miejscowość, zabiegi o remont drogi wojewódzkiej nr 151, starania o wybudowanie w Ińsku stacji paliw, ... - to wszystko dla prowadzących działalność turystyczną.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający:

Pytanie: Dzień dobry. Czy dzieci w Sciennem będą mogły korzystać z bezpiecznego placu zabaw? W takim stanie plac zabaw powinien być zamknięty, a wszystkie sprzęty rozebrane. Może warto było by postawić w końcu obiecaną lampę, wystarczy przestawić tą świecąca na garaże. Oświetlenie placu na pewno ograniczylo by m.in.dewastacje. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pana/Panią,

Zgadzam się z obawami wyrażonymi w tym pytaniu. W obecnej sytuacji budżetowej nie mamy możliwości wymiany urządzeń na placu zabaw. Dotyczy to zresztą nie tylko Ściennego. Zlecę gruntowny przegląd tego placu zabaw. Urządzenia które nie będą mogły zostać naprawione, zostaną zdemontowane. Co do lampy - sprawdzę możliwość jej przestawienia, jednak jak znam życie, taki manewr spowoduje niezadowolenie użytkowników garaży. Tu na marginesie warto dodać, że w przyszłości planujemy modernizację placy zabaw w całej gminie. Będziemy chcieli zrobić to środkami, które będą dostępne w ramach programu systemowego realizowanego przez LGD WIR.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mirek

Pytanie: Prosze konkretnie odpowiedzieć na pytanie Mariusza. Jaka jest decyzji środowiskowej wydanej przez SKO, bo można sie domyślać że jest pozytywna dla żwirowni dlatego pan nie odpowiada wprost. Czy ktoś zamierza zaskarżyć decyzje do WSA.? Dlaczego rada gminy dla obszaru gdzie ma być ta inwestycja nie uchwala planu z oznaczona inna funkcja, wykluczająca działalność górnicza?

Odpowiedź:

Szanowny Panie Mirosławie,

Jeśli napisałem, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało decyzję środowiskową dla Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych S.A. to może to oznaczać tylko jedno - że decyzja jest wydana i jest dla SKSM pozytywna. Nie ma po prostu innej możliwości. Ja dwukrotnie odmówiłem wydania decyzji. Zresztą jeśli interesują Panią/Pana szczegóły tej decyzji, to zapraszam do urzędu bądź na stronę SKO, gdyż wydając decyzję, mieli obowiązek ją opublikować i powiadomić strony postępowania. Czy ktoś złoży skargę do WSA - nie złoży jej gmina, gdyż nie ma takiej możliwości prawnej. Może to zrobić któraś ze stron postępowania, a było ich ponad dwadzieścia. Mam nadzieję, że tak się stanie. Mogę również zadeklarować, że jeśli któraś ze stron wyrazi chęć zaskarżenia tej decyzji, chętnie udzielę jej wszelkiej pomocy.  Prace nad planem dla tego terenu zostały rozpoczęte uchwałą podjętą przez radnych w 2011 roku, oczywiście na wniosek SKSM. Plan zakładał przede wszystkim działalność górniczą i komercyjną związaną z kopalnią. Prace nad planem zostały w październiku 2014 roku wstrzymane, również uchwałą. Na dzień dzisiejszy nie są prowadzone prace nad planem, który zakładałby inną funkcję dla tych terenów.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mirek

Pytanie: Szanowny Panie. To co jest tajemnica handlowa to opisuje ustawa o ochronie konkurencji. Natomiast zaoferowane w procedurze wyboru kancelarii kwoty są informacja publiczna czy sie to Panu podoba czy nie. Nie ma tez znaczenia w jakim trybie wyłoniono wykonawcę. Prosze zatem o informacje albo skieruje sprawę do sieci Watchdog.

Odpowiedź:

Witam Panie Mirosławie,

Ta strona nie służy do wnioskowania o informację publiczną a do pytań o bieżącą działalność. W tej kwestii nie mam nic do dodania. Proszę złożyć wniosek o udzielenie informacji publicznej do UGiM Ińsko.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Stefania

Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu, Co Pan zamierza zrobić by do Ińska znów zaczęli przybywać turyści? Czy ma Pan pomysł na to , by Ińsko znów zaistniało jako ośrodek turystyczny?I pytanie ostatnie. Czy da Pan szansę i możliwość rozwoju dla firm , które tu istnieją i nie niszczą ekosystemu?

Odpowiedź:

Witam Pani Stefanio,

Jesteśmy na końcu projektowania inwestycji pod nazwą "Ścieżka edukacyjna na wodzie". W ramach tej inwestycji realizowane będą między innymi: wieża widokowa w okolicy szkoły, nowy pomost na plaży, modernizacja "hangaru", zagospodarowanie przejścia od ujścia strugi Iny do plaży (utwardzenie nawierzchni, mała architektura), nowy budynek wielofunkcyjny na plaży, zagospodarowanie terenu plaży. Mamy już zapewnione finansowanie dla wieży widokowej i dla pomostu. Poza tym wszędzie i wszystkim tłumaczymy, że ta gmina powinna rozwijać się w kierunku turystycznym, czego pokłosiem jest choćby fakt, że właśnie jesteśmy w trakcie uzgadniania ścieżki rowerowej od Storkowa do Ginawy, już została zaopiniowana i będzie realizowana jeszcze w tym roku ścieżka pieszo - rowerowa od budynku Poczty Polskiej do Rybionka, łącznie z modernizacją drogi nr 151 od Rybionka do Ciemnika. W przyszłym roku rozpocznie się realizacja ścieżki rowerowej po nasypie kolejowym od Marianowa do Ińska. Aktywnie mobilizujemy zarząd Poczty Polskiej i Orange Polska do sprzedaży ośrodka łączności, co już niebawem skutkowało będzie przetargiem. Na tę nieruchomość znaleźliśmy już inwestora. Podaliśmy do sądu sprawę o odzyskanie działek w centrum miasta, by móc je sprzedać komuś, kto zainwestuje pieniądze w infrastrukturę turystyczną(hotel, pensjonat, rynek miejski, ...) To najważniejsze z działań które prowadzimy. Zakładamy, że realizacja tych zadań przełoży się na rozwój lokalnych i nie tylko firm przyjaznych środowisku, firm które służyły będą usługi na rzecz obsługi turystyki. Chcemy także przystąpić do sporządzenia lokalnego planu rewitalizacji, który ułatwi pozyskiwanie funduszy z RPO także w dziedzinie turystyki.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak
 

Zadający: Mariusz

Pytanie: Witam chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie stanęła sprawa otwarcia żwirowni w Insku pozdrawiam Mariusz

Odpowiedź:

Witam Panie Mariuszu,

30 marca 2017 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w reakcji na skargę złożoną na Burmistrza Gminy i Miasta Ińsko o niewydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia polegającego na otwarciu nowej żwirowni na działce nr 725 obręb geodezyjny Ciemnik przez Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. wydało decyzję środowiskową w zastępstwie za organ pierwszej instancji. Zgodnie z przekazanym pismem o fakcie tym SKO powiadomiło wszystkie strony postępowania. Decyzja jest prawomocna. Stronom postępowania przysługuje złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od otrzymania powiadomienia.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mirek

Pytanie: Dlaczego uchyla się Pan od odpowiedzi na pytanie jakie kwoty zaoferowali poszczególni oferenci? Czy dlatego, że któraś z ofert była niższa od wybranej? Przecież to jest informacja publiczna!

Odpowiedź:

Witam Panie Mirosławie,

Informacja udzielona przeze mnie wcześniej moim zdaniem wyczerpuje temat. Po pierwsze tryb wyboru oferty na obsługę prawną możliwy jest z pominięciem procedur zamówienia publicznego. Po drugie o wyborze oferty zadecydowały prowadzone rozmowy, np.: wybrana kancelaria podjęła się prowadzenia dwóch ważnych dla nas spraw pro bono (inne kancelarie za prowadzenie tych spraw żądały dodatkowego wynagrodzenia); wybrana kancelaria zatrudnia ponad dwudziestu prawników różnych specjalności, co gwarantuje wyższą jakość obsługi. Po trzecie wybór warunków oferty wybranej jest jak najbardziej jawny, jednak pozostałych już nie, co wynika z tajemnicy handlowej.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mariusz

Pytanie: Witam pana Panie Burmistrzu mam pytanie czy odpowiada pan tylko na wygodne pytania na które ma pan gotowe odpowiedzi czy na wszystkie .

Odpowiedź:

Panie Mariuszu,

Odpowiadam na wszystkie pytanie, poza tymi które wyklucza regulamin:
Nie będą publikowane pytania:
- na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
- obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
- ponaglające,
- nie dotyczące spraw służbowych.

Zgodnie z regulaminem na odpowiedź mam 14 dni.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mieszkaniec

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu .Czytam na bieżąco tak pytania jak i odpowiedzi.Tym razem zdziwiła mię pańska odpowiedż na temat wycinki drzew na cmentarzu,każdemu tak jak sobie sam życzy dosłownie jak chorągiewka.Ciekaw jestem czy P.Ania tak kochająca przyrodę stała kiedyś pod takim dębem jak spadają dojrzałe żołędzie , lub suche gałęzie niekiedy o średnicy 10-ciu centymetrów a ptaszki z góry robią swoje Z dębu całe lato kapie jakaś smolista ciecz a korzenie wypychają w górę pomnik , przyjemność to raczej wątpliwa.Pozostawiam więc tę sprawę pod pańską rozwagę.

Odpowiedź:

Witam Pana/Panią,

Właśnie o tym mniej więcej pisałem w kilku już odpowiedziach na pytania podejmujące problem wycinki drzew na cmentarzu - żadna decyzja nie jest w stanie zadowolić wszystkich. Co do wspomnianej "chorągiewki" to nie bardzo rozumiem - decyzja została podjęta, co oznacza, że drzewa będą wycięte - to tylko kwestia czasu i pieniędzy. Nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie w przeprowadzeniu tego całego przedsięwzięcia. Jeśli ostatecznie uzyskam informację, że ze względu na bezpieczeństwo właśnie (czy to pilarzy, sprzętu, nagrobków, ...) któregoś z drzew nie da się usunąć, to podejmę decyzję o jego pozostawieniu.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: zofia

Pytanie: Dzień dobry panie burmistrzu ja rozumie że dzień jest coraz dłuższy ale czy nie należałoby zrobić jakiś przegląd lamp oświetlenia ulicznego .Na wieczornych spacerów zauważyłam że nie świeci się już kilka a może nawet kilkanaście lamp na ińsku i na drodze do plaży nowe lampy również się nie palą wszystkie, a może pan po prostu oszczędza na nas mieszkańcach kosztem naszego bezpieczeństwa

Odpowiedź:

Szanowna Pani Zofio,

Dziękuję za przekazanie tej sugestii. Przeprowadzimy przegląd oświetlenia na terenie gminy. Zachęcam jednak również do zgłaszania nieświecących lamp do urzędu do pokoju nr 2, lub pod nr telefonu 91 5621022.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: kazik

Pytanie: dziań dobry pannie burmistrzu czy jak zepsuł pan drogę koło byłego PGR to już pan nie zamierza jej naprawiać czy może planuje pan jakiś remont kapitalny . Tak swoją drogą po tym g... nie da się normalnie jeżdzić.

Odpowiedź:

Szanowny Panie Kazimierzu,

Tak jak w odpowiedzi na podobne pytanie - jeszcze przed świętami wypełnienie zostanie zmienione i mam nadzieję, że tym razem skutek będzie lepszy. Co do remontu kapitalnego tego fragmentu drogi - może nie wszyscy pamiętają, ale jest to droga powiatowa. Zwróciłem już uwagę Zarządowi Dróg Powiatowych na problem tej ulicy, jak i pozostałych dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Zarząd tłumaczy się brakiem środków, więc w najbliższej perspektywie trudno mieć nadzieję na poprawę stanu nawierzchni tych dróg. Na moje wielokrotne monity w sprawie stanu nawierzchni dróg powiatowych, Starosta zdecydował się na szerszą analizę tego problemu na najbliższym posiedzeniu wójtów i burmistrzów z terenu powiatu stargardzkiego.
 

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mariusz

Pytanie: Drogi panie burmistrzu wolał bym żeby napisał pan ze ten bubel zostanie niezwłocznie poprawiony na przedłużeniu drogi zamkowej ,a pan pisze ze już nie będzie kontynuował tego partactwa.chcialbym tez pana poinformować ze droga na przeciwko wjazdu do pana poprzednika tez nie jest przejezdna . A teraz pytanie czy naprawi pan w końcu ta drogę czy dalej pan będzie ludzi kręcił bo nie daje pan sobie rady na stanowisku

Odpowiedź:

Witam Pana,

Decyzję o poprawie tego stanu rzeczy już podjąłem. Jeszcze przed świętami materiał, którym zostały wypełnione wyrwy, zostanie usunięty i będą one uzupełnione klińcem, co mam nadzieję poprawi stan tej nawierzchni. Co do oceny całej tej sytuacji - to jednak w moim odczuciu nie do końca uzasadniona krytyka, ponieważ widząc problem chcieliśmy mu jakoś zaradzić. Mieliśmy akurat taki materiał i postanowiliśmy go wykorzystać. Przy okazji wyszło na jaw w jak kiepskiej technologii mój poprzednik za bardzo duże pieniądze wykonał promenadę. Nawiasem mówiąc sukcesywnie wymieniamy tę nawierzchnię na kostkę. Ostatni fragment do wymiany zaplanowano na wrzesień. Należy tu jeszcze dodać, że robimy to bez żadnych kosztów, egzekwując gwarancję.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Maria

Pytanie: Popieram p.Anię, również jestem przeciwna wycince drzew na cmentarzu (i nie tylko). Drzewa to przecież naturalna filtracja gruntu i powietrza, czyż to nie jest argument najważniejszy (zwłaszcza na cmentarzu). Ciekawi mnie czy są prowadzone jakieś statystyki związane z ilością uszkodzeń nagrobków wyrządzonych przez spadające konary, bądź powalone drzewa bo to jest główny powód wycinania drzew, a od incydentu w Ciemniku to jakaś histeria ogarnęła całą gminę w tym temacie. Zmiany na cmentarzu w Ińsku są już nieodwracalne i niestety na niekorzyść mieszkających tam, tuż za płotem ludzi. Pozdrawiam i proszę o refleksję nim wszystko zostanie wycięte nieodwracalnie.

Odpowiedź:

Witam Pani Mario,

Cmentarz to jednak miejsce szczególne i nie do końca zgadzam się z opinią o histerii w tym temacie. Poza tym wnioski wielu mieszkańców dowodzą, że decyzja o wycince drzew na cmentarzu była słuszna, ponieważ zagrożenie powodowane przez drzewa to nie tylko spadające gałęzie, ale i korzenie które niszczą podstawy nagrobków. Ponadto zwracam uwagę na fakt, że każda wycinka pociąga za sobą nasadzenia kompensacyjne i choćby w zeszłym roku na cmentarzu posadzono kilkadziesiąt sadzonek zieleni parkowej. W razie konieczności nasadzenia te będą kontynuowane.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mirek

Pytanie: Jakie oferty wpłynęły na obsługę prawna gminy i za jakie kwoty?

Odpowiedź:

Witam Panie Mirosławie,

Urząd Gminy i Miasta w Ińsku wysłał zaproszenie do przedstawienia oferty na obsługę prawną UMiG w Ińsko do 6 kancelarii. Na wysłane zaproszenia odpowiedziały 4 kancelarie:

1. Mazurkiewicz Cieszyński  Mazuro Adwokaci i Radcowie Prawni, Spółka Partnerska ze Szczecina,

2. Kancelaria Radcy Prawnego Anna Woropay-Hordziejewicz ze Szczecina,  

3. Kancelaria Radcy Prawnego Jerzy Adamiec ze Szczecina,  

4. Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska ze Szczecina    

Wybrano ofertę kancelarii Radców Prawnych Licht & Przeworska za cenę 3000 zł netto. Cena obejmuje obsługę prawną Gminy Ińsko i reprezentowanie w dwóch ważnych sprawach sądowych w sprawie świetlicy w Ciemniku oraz odzyskania nieruchomości w centrum Ińska (plac za przystankiem PKS). Pozostałe oferty do wglądu w UGiM Ińsko.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak