Konsultacje społeczne

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

Pytania do Burmistrza Ińska:


Zadający: Europejczyk

Pytanie: A oprawy?

Odpowiedź:

Witam Pana,

Tak jak wspomniałem oprawy także.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Europejczyk

Pytanie: Czy w ramach remontu drogi wojewódzkiej oprawy lamp zostaną wymienione na Ledowe a linie napowietrzne zastąpione, tak jak jest to w pozostałej części miasta podziemnymi?

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Oświetlenie w ciągu ulic Henryka Sienkiewicza oraz Armii Krajowej zostanie zmodernizowane, a linie napowietrzne zastąpione podziemnymi. Zapomniałem o tym wspomnieć w poprzedniej odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: karol

Pytanie: Witam co bedzie z bankiem PKO ?

Odpowiedź:

Witam Panie Karolu,

Na ten temat była już podana informacja - Bank PKO BP ze względu na wysokie koszty zrezygnował z punktu w Ińsku. Obsługa bankowa gminy będzie dalej prowadzona przez ten bank. Obsługa kasowa prowadzona będzie przez Pocztę Polską. Stosowne umowy zostały podpisane.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Ińskie Forum Samorządowe

Pytanie: Panie Burmistrzu Pański Kolega W. Szafran w poprzedniej kadencji wielokrotnie zarzucał burmistrzowi Racinowskiemu, że nie pozyskuje środków na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej (np. szkoła) wskazując potencjalne źródła tych funduszy. Ile zatem w obecnej kadencji zdobyliście Państwo środków na ten cel? Jakie składaliście wnioski? A jeżeli ich nie składaliście to dlaczego? Druga rzecz to kiedy planujecie Państwo zająć się tematem wymiany opraw oświetleniowych na LEDowe?

Odpowiedź:

Witam,

Aby pozyskać środki zewnętrzne, konieczne jest posiadanie wkładu własnego. Mój poprzednik zadbał o to, by nasza gmina utraciła zdolność kredytową, ponieważ zaciągnął 11 kredytów, które my obecnie mozolnie spłacamy, chcąc zachować wiarygodność. Z tego powodu do tej pory po prostu nie było nas stać na to, by starać się o środki unijne na termomodernizację, tym bardziej że są to bardzo drogie inwestycje. 

Podjęliśmy wprawdzie taką próbę modernizacji budynku szkoły - głębokiej modernizacji - ponieważ w grę wchodziła wymiana źródła ciepła, wymiana grzejników, wymiana instalacji elektrycznej i oświetlenia, docieplenia elewacji, ale przede wszystkim dachu, wymiana okien. Prognozowana kwota całego przedsięwzięcia była jednak na tyle wysoka, że nie dawała nam szans na możliwość zabezpieczenia wkładu własnego, o czym we wstępie tej odpowiedzi pisałem. Co do oświetlenia ledowego - to tak jak wyżej - aby móc coś zrobić, trzeba mieć wkład własny. Niemniej jednak udało nam się zmienić na oprawy ledowe cały ciąg przy chodniku na ul. Armii Krajowej oraz wymienić żarówki 70 watowe na ledowe na Promenadzie Jerzego Hoffmana. Kolejne do wymiany w roku 2018 prawdopodobnie będą lampy na cmentarzu.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Europejczyk

Pytanie: Jakie projekty ze środków europejskich Pan zrealizował i jaka była suma pozyskanych środków?

Odpowiedź:

Witam Pana,

Do tej pory musieliśmy się głównie skupić na spłacie zadłużenia które pozostawił mój poprzednik oraz na spłacie zobowiązań wymagalnych wynikających z działalności bieżącej. Przypomnę, że mój poprzednik zostawił do spłaty 11 kredytów. Ciekawostką niech będzie fakt, że jeden z nich zaczynamy spłacać dopiero w 2018 roku.Z tego też powodu nasza gmina utraciła zdolność do zaciągania nowych zobowiązań np. na wkład własny, bez którego nie można pozyskiwać funduszy zewnętrznych. 

Jeśli chodzi o zrealizowane projekty ze wsparciem zewnętrznym:

1. organizacja Dnia Dziecka w 2015 roku - około 16.500 zł,

2. rekultywacja składowiska w Powalicach - około 300.000 zł,

3. plan niskiej emisji - około 16.000 zł,

4. siłownia zewnętrzna przy szkole - około 10.000 zł,

5. plac zabaw w Linówku - 10.000 zł,

6. nagłośnienie do kina - około 25.000 zł,

7. lokalny plan rewitalizacji - około 20.000 zł,

7. przedszkole publiczne  - około 625.000 zł.

W roku 2018 zaplanowano następujące inwestycje z dofinansowaniem zewnętrznym:

1. budowa wieży widokowej - około 1.500.000 zł,

2. budowa mola - około 1.000.000 zł,

3. modernizacja placów zabaw - około 110.000 zł,

4. utworzenie izby pamięci - około 58.000 zł,

5. remont świetlicy w Linówku - około 300.000 zł.

Nie wolno zapominać o przebudowie drogi wojewódzkiej 151, koszt której to około 17.000.000 zł. Wprawdzie myśmy nie mieli przy tej inwestycji wkładu własnego (finansowego) jednak bardzo aktywnie uczestniczyliśmy przy lobbowaniu by do remontu w ogóle doszło i by projektowana droga spełniała nasze oczekiwania (dla przykładu budowa dwóch rond).

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Piotr

Pytanie: Kiedy Pan postawi na ulicach kosze na śmieci? Poza promenadą próżno ich szukać. Ostatnie jakie wiszą to pamietaja burmistrz Działoszewską, czyli maja z 11 lat.

Odpowiedź:

Witam Panie Piotrze,

To prawda, że koszy na śmieci jest w mieście mało. Zauważyliśmy ten problem i w budżecie na rok 2018 zostały zaplanowane środki na zakup nowych koszy.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Piotr

Pytanie: Jakie jest uzasadnienie dla komercjalizacji plaży miejskiej? Czy według Pana wpłynie to na ruch turystyczny w gminie, a jeśli tak to w jaki sposób? Jak te plany maja sie do tego, że ma tam powstać pomost ze środków europejskich co wyklucza prowadzenie działalności gospodarczej?

Odpowiedź:

Witam Panie Piotrze,

Jestem pewien, że powierzenie prowadzenia plaży miejskiej w Ińsku podmiotowi komercyjnemu z całą pewnością odniesie pozytywny skutek, po warunkiem oczywiście że znajdzie się odpowiedni człowiek, któremu będzie zależało na tym, aby jak najbardziej uatrakcyjnić pobyt turystów na plaży, bo tylko wówczas może to odnieść pozytywny skutek w postaci dobrego wyniku finansowego. Nie widzę tu żadnej sprzeczności z planowaną budową mola, które z zasady musi być dostępne dla wszystkich użytkowników, gdyż zbudowane będzie z pieniędzy publicznych.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Kamila

Pytanie: Szanowny Panie, chciałabym dopytać o przetarg na dzierżawę plaży. Ktoś mi mówił, ze gmina ma takie plany. Nie widzę nic takiego na stronie. Czy przetarg już się odbył czy dopiero jest planowany?

Odpowiedź:

Witam Pani Kamilo,

W tej chwili ogłosiliśmy na wykazie zamiar przystąpienia do przetargu. http://bip.insko.pl/strony/zmiany/4173.dhtml

Przetarg planujemy ogłosić w styczniu. Proszę obserwować informacje na naszym BIP-ie.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: ogrudek

Pytanie: Dzień dobry panie burmistrzu chciałam się zapytać czy droga w wzdłuż rzeczki to będzie robiona jeśli tak to kiedy bo na kostkę już są chętni

Odpowiedź:

Witam Panią,

Skoro została w tamtym miejscu zgromadzona kostka, to z pewnością z jakimś zamiarem. Nie rozumiem w tym miejscu stwierdzenia, że na tę kostkę są chętni. Jest ona na mocy porozumienia z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich własnością Gminy Ińsko. Jeśli w sposób nieuprawniony "zmienia ona właściciela", to należy to po prostu traktować jako kradzież. Trudno mi zrozumieć tego typu zakusy, bo okradając Gminę Ińsko, okradamy samych siebie. Przecież jeśli z tej pozyskanej kostki zbudujemy drogę, to będzie ona służyła wszystkim.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Julia

Pytanie: Witam serdecznie, latem planuje wybrać się do Ińska wraz z rodziną i psem. Czy jest jakaś plaża gdzie można wejść ze zwierzakiem? Jeśli nie, to dlaczego? Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pani Julio,

Plaża jest miejscem publicznym. W miejscach publicznych obowiązuje zakaz wyprowadzania psów bez uwięzi. Na plaży miejskiej w Ińsku jest całkowity zakaz wprowadzania psów. Tyle pokrótce litera prawa.

Pamiętać należy, że po swoich zwierzakach należy sprzątać, co chyba jest, a w każdym razie powinno być oczywiste.

W naszej Gminie nie ma miejsca stricte wyznaczonego pod plażę dla osób z czworonogami.

Może Pani spacerować z pieskiem przy brzegu jednak proszę pamiętać o smyczy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

 

Zadający: Stefan

Pytanie: Panie Burmistrzu, czy ma Pan moze jakies informacje odnośnie przetargu na ośrodek po dawnej łączności? Czy byli jacyś chętni? Jesli uważa Pan, ze cena jest problemem to ile powinna wg Pana kosztować taka działka? Rozmawiał Pan z potencjalnymi inwestorami wiec zapewne ma Pan pewne informacje z rynku. Dodatkowo chciałbym dopytać jak wyglądają koszty tej nieruchomosci jesli chodzi o opłaty do gminy z tytułu dzierżawy wieczystej i podatków. Pozdrawiam!

Odpowiedź:

Witam Panie Stefanie,

Ostatni przetarg odbył się 6 grudnia, czyli kilka dni temu. Nikt nie wpłacił wadium, jednak wiem, że są zainteresowani i złożyli Poczcie Polskiej swoje propozycje wykupu nieruchomości. Problem polega na tym, że właściciele nie chcą obniżyć ceny, nie wiadomo na co czekając. 

Nie odpowiem, ile powinna taka działka kosztować - nie wynika to z mojego widzimisię, tylko z operatów szacunkowych wykonywanych przez przygotowanych do tego ludzi i PP ma wycenioną tę nieruchomość na 1.250.000,00 zł. Na tym etapie myślę, że właściciele będą musieli wykonać nowy operat, ponieważ taki dokument jest ważny przez krótki okres. Podatek należny od tej nieruchomości w skali roku to około 75.000,00 zł. Jest on regulowany na bieżąco. Z tytułu dzierżawy wieczystej opłata wnoszona jest do skarbu państwa, więc nie posiadamy danych o jej wysokości.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: cpn

Pytanie: Witam panie burmistrzu oczywiście gratuluję podpisania umowy na cpn ale czy mógłby pan chociaż przybliżyć jakiś termin powstania co firma roma gaz uważa do kiedyplanują zakończyć prace

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

W najbliższym czasie w naszym urzędzie pojawi się przedstawiciel firmy ROMGAZ oraz projektant. Rozpoczęcie prac w 2018 roku, jednakże na tę chwilę nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty. Wszystko bowiem zależy od postępu prac projektowych i uzyskaniu pozwolenia na budowę. W sprawie stacji paliw będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Zenek

Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu , nie pierwszy raz stan wody w jeziorze Ińsko był wysoki i można było swobodnie przejść brzegiem wzdłuż pola namiotowego . Pan nie musi się znać na prawie wodnym, ale ale pańscy urzędnicy już tak. Cytat: " Linię brzegu dla cieków naturalnych, jezior oraz innych naturalnych zbiorników wodnych stanowi krawędź brzegu lub linia stałego porostu traw albo linia, którą ustala się według średniego stanu wody z co najmniej ostatnich dziesięciu lat. Ustawa nakłada także obowiązki na właścicieli nieruchomości przyległych do wód objętych powszechnym korzystaniem. Między innymi jest on zobowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie. W przypadku, gdy właściciel sam nie wyznaczy części nieruchomości, który umożliwiają dostęp do wody, wówczas stosowną decyzję w tej materii wydaje wójt, burmistrz lub prezydent. W takim wypadku może on liczyć na odszkodowanie. Należy pamiętać, że właścicielowi nie wolno celowo utrudniać poruszania się w linii brzegowej ani podejmować działań, które mogłyby to uniemożliwić. Nie może również pobierać żadnych opłat od osób, które chcą przybić do brzegu łódką lub kajakiem w tym miejscu, czy też chcą przejść przez wydzielony półtorametrowy obszar. Prawo wodne ustanawia bowiem prawo do powszechnego korzystania z wód publicznych śródlądowych i morskich dla każdego, między innymi do wypoczynku, turystyki, uprawiania sportów wodnych, czy też amatorskiego wędkowania. Za uniemożliwianie dostępu do wód objętych powszechnym korzystaniem właścicielowi grozi kara grzywny do 5.000,-zł." Panu jako Gospodarzowi naszej gminy szczególnie powinno zależeć na tym aby mieszkańcy i turyści mieli swobodny dostęp do jeziora . Sprawa dotyczy też przejścia koło Hangaru , dzierżawa terenu proszę bardzo pięć metrów od linii brzegowej, ogrodzenie które zresztą kiedyś było i wszyscy będą zadowoleni. A jak na razie proszę upomnieć dzierżawcę żeby zdjął tablicę zakaz wprowadzania psów. Mieszkańcy będą panu wdzięczni za zmiany. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Panie Zenonie,

Nie dostrzegam pytania, więc trudno mi jest się odnieść. Zwrócę uwagę dzierżawcy na to, by umożliwił przejście linią brzegową, jednak raz jeszcze przypominam - dotyczy to 1,5m od brzegu. Proszę się nie dziwić, jeśli dzierżawca tego terenu, zresztą każdego innego, ma prawo do tego by wyprosić, jeśli ktoś porusza się po terenie, do którego posiada tytuł prawny.

Przejście obok Hangaru nie jest utrudnione. Zresztą podjąłem już decyzję o ograniczeniu przy następnej umowie dzierżawy wielkości działki.

Tablicę mówiącą o zakazie wyprowadzania psów umieszczono na moje polecenie. Nie chodzi jednak o bezwzględny zakaz wyprowadzania psów, a o zakaz wyprowadzania bez smyczy, co również reguluje stosowna ustawa. 

Niestety ktoś zniszczył tablicę, usuwając zapis "bez smyczy".

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Janina Narkiewicz

Pytanie: Dlaczego zostalo ogrodzone przejscie nad jeziorem Jnsko od pomostu, az po plaze, malo tego grozono mi Policja, prosze P. Burmiszcza o wyjasnienie tej sprawy. W mojej ocenie odleglosc od jeziora musi wynosic 1,5m. dl.to jest skandal jak traktowani sa ludzie, ktorzy chca odwiedzac jnskie jezioro...

Odpowiedź:

Witam Pani Janino,

Rozmawiałem na ten temat z dzierżawcą pola namiotowego. Z jego relacji wynika, że istotnie jest ogrodzenie tego terenu, co jednak nie powinno dziwić, jednak było ono robione w czasie, gdy poziom lustra wody nie był aż tak wysoki. Obecnie w związku z tym, że poziom wody wyraźnie się podniósł, linia brzegowa przesunęła się i niejako zbliżyła do istniejącego ogrodzenia. To po pierwsze, jednak inną kwestią jest to, że rzeczywiście zgodnie z zapisami ustawy prawo wodne musi być zapewniony dostęp do wody i ta odległość wynosi 1,5 m - co znaczy, że można się poruszać tylko w tym wąskim pasie od wody, a nie po całym terenie dzierżawionego terenu, na którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Proszę się zatem nie dziwić, że zostaliście Państwo poproszeni o opuszczenie terenu pola namiotowego, po którym się przemieszczaliście.

Pozdrawiam

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Misik

Pytanie: Czy i jakim rezultatem zakończyła sie sprawa sądowa świetlicy w Ciemniku?

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

Sprawa się nie zakończyła. Gmina Ińsko, jak i pan Klimek, złożyła apelację i czekamy na ruch sądu.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Marcin

Pytanie: Panie Burmistrzu, ponawiam swoje pytanie: Rozpoczął się remont ulicy Sienkiewicza, a nie ma w aktualnościach żadnej wzmianki, wizualizacji, planów jak to będzie za kilka miesięcy wyglądało. Proszę o informacje odnośnie prowadzonych remontów na naszych ulicach.

Odpowiedź:

Witam Panie Marcinie,

Chciałbym pokazać mieszkańcom projekt ale jest on bardzo obszerny i trudny do zeskanowania. Jeżeli ma Pan ochotę przyjrzeć się dokumentacji to zapraszam do urzędu pok. Nr 4. Będzie Pan mógł na spokojnie zapoznać się z projektem. My swoją drogą postaramy się zamieścić projekt przebudowy na stronie internetowej.

Udało się nam wiele uzyskać w projekcie m.in. dwa ronda jedno przy poczcie drugie na ul. H. Sienkiewicza. Będą nowe chodniki, oświetlenie i przejścia dla pieszych z wysepkami w celu spowolnienia ruchu. Na wjeździe do miasta spowalniacze, ścieżka pieszo-rowerowa od poczty do Rybionka z przedłużeniem do Storkowa.

W tym roku powstaje kanalizacja deszczowa, nowe chodniki i rondo na ul. H. Sienkiewicza. Od bioetanolu na długości 1,5 km w kierunku Ciemnika droga zostanie poszerzona a nawierzchnia wymieniona. W roku przyszły ruszą prace na pozostałych odcinkach.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Piotr

Pytanie: Witam Pnie Burmistrzu . Mam takie pytanie czy alejka zasłużonych na cmentarzu w Ińsku jest napewno zasłużonych ??

Odpowiedź:

Witam Panie Piotrze,

To raczej sugestia niż pytanie. Ówczesne władze postanowiły, by osoby leżące na tej alei właśnie tam miały miejsce wiecznego spoczynku. Ja z pewnością nie zamierzam zmieniać tego stanu rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Marek

Pytanie: Panie Burmistrzu, nie odpowiedzial Pan na punkt 5 mojego pytania: 5) jak powinien wg. szanownego pana wyglądać skuteczny proces szukania inwestora?

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Problem jest złożony, więc jedynie wybrane jego elementy wymienię - należy posiadać wiedzę na temat przedmiotu inwestycji, jak również wiedzę na temat oczekiwanych jej efektów. By znaleźć dobrego inwestora, trzeba bywać na konferencjach, targach (najlepiej tematycznych), konieczna jest umiejętność prowadzenia rozmów kuluarowych. Ważnym elementem z pewnością jest odpowiednia promocja zarówno danej inwestycji jak i w naszym przypadku całej gminy. To wszystko kosztuje, a jak wszystkim wiadomo wciąż mamy problem z finansami gminnymi, ponieważ zadbali o to moi poprzednicy wyprzedając już dawno temu "klejnoty rodowe" niewiele w zamian inwestując, jak również ponad miarę gminę zadłużając, efekty czego będziemy odczuwali jeszcze przez kilka kolejnych lat.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Marek

Pytanie: Panie Burmistrzu, juz 6 grudnia kolejny przetarg na ośrodek "łączności". Jak pan wspomniał wcześniej, poświecił pan czas na bardzo wiele spotkań, czyli bardzo duzo czasu spędził pan na poszukiwania inwestora. Nawet pochwalił sie pan znalezieniem inwestora (zreszta nie tylko na ta nieruchomość). Ponieważ nigdy nie powiedział pan, co inwestor chciałby tam wybudować, a następnie okazało sie, ze inwestor nie przyszedł na przetarg, to chciałbym zapytać: 1) co dalej sie dzieje w tej sprawie; 2) ile konkretnie czasu pan poświecił i na jakich spotkaniach poszukiwał pan inwestorów? 3) Czy patrząc na wyniki w tym obszarze, uważa sie pan za skutecznego burmistrza?; 4) czy rozsądne jest chwalenie sie znalezieniem inwestora na jakakolwiek nieruchomość, podczas gdy żadnego poważnego inwestora nie ma?; 5) jak powinien wg. szanownego pana wyglądać skuteczny proces szukania inwestora? Tutaj proszę nie byc oszczędnym w słowa. Chciałbym wiedzieć czy najważniejsza osoba w gminie wie jak to robić czy nie? Czy niepowodzenia sa efektem braku umiejętności czy nasza gmina nie jest atrakcyjna w żaden sposób?

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Zakładam po treści pytania, że żadna odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca. Cóż, można i tak, czyli z góry zakładać, że wszystko jest źle. Również ja mógłbym tak postąpić i w żaden sposób nie zaangażować się w tę sprawę, tym bardziej, że nie mam żadnego wpływu ani na właściciela upadającego obiektu, ani na inwestorów (ponieważ przewinęło się ich kilku), których najnormalniej w świecie nie da się do niczego zmusić. Ja jednak jestem zadowolony z poczynionych działań, choćby z tego powodu, że przetargi zostały wreszcie ogłoszone, gdyż na początku tej drogi właściciele nie za bardzo się do nich kwapili. Sytuacja bieżąca jest taka, że mamy ogłoszony kolejny przetarg. Niestety właściciele usztywnili się co do ceny i jest już ona po raz czwarty taka sama. Inwestorzy, o których ja wiem, są nadal zainteresowani zakupem tego obiektu, jednak cały czas podkreślają, że cena jest za wysoka, ponieważ stan techniczny obiektu jest bardzo zły. Niektóre budynki w ich ocenie nadają się jedynie do rozbiórki, co zdecydowanie podraża całe przedsięwzięcie. Co do planów potencjalnych inwestorów nie mogę za wiele powiedzieć, bo i oni są oszczędni w słowa. Koncepcje oscylują od apartamentowca, poprzez ośrodek wakacyjny do domu spokojnej starości.

P.S. Tak to już w życiu jest, że nie wszystkie działania przynoszą pożądane efekty, co nie zmienia faktu, że trzeba czynić starania.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Sławek

Pytanie: Panie Burmistrzu, jak sie sprawy maja z molo, którym sie Pan był uprzejmy pochwalić jako własnym sukcesem? Czy Park Krajobrazowy rozpisal juz przetarg? Kontroluje Pan to jakoś? Sa jakies ustalenia co do terminu powstania molo? Z kim Pan rozmawia w tej sprawie po stronie inwestora? Nie jest to chyba prywatna inicjatywa, wiec dane nie sa chyba tajne.

Odpowiedź:

Witam Panie Sławomirze,

Jak Pan słusznie zauważył inwestorem przy tej inwestycji jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt mola jest gotowy - leżało to po stronie Gminy Ińsko i jesteśmy z tej strony gotowi. ZPKWZ aktualnie wybrał w drodze przetargu kancelarię prawną do obsługi tego przedsięwzięcia - niestety zabrało im to dość dużo czasu. 

Obecnie prawnicy mają przygotować postępowanie przetargowe na inżyniera kontraktu i równocześnie z całego zadania wydzielić budowę mola i wieży widokowej w Ińsku. Postępowania te mają być prowadzone jednocześnie. W tej sprawie jestem umówiony na spotkanie z dyrektor ZPKWZ w Szczecinie w dniu 7 listopada.

P.S.

Tak, uważam że jest to mój sukces, ponieważ przy niewielkim wkładzie własnym pozyskałem finansowanie zewnętrzne na budowę obiektów o wartości około półtora miliona złotych.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak