Konsultacje społeczne

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

Pytania do Burmistrza Ińska:


Zadający: Justyna Krasowska

Pytanie: Gdzie mogę zameldować się mieszkam w storkowie i czy mogę przez internet proszę podać stronę dziękuje

Odpowiedź:

Witam Pani Justyno,

Musi Pani zgłosić się do urzędu pok. nr 5. Wszelkie informacje może Pani uzyskać pod numerem tel. (91) 5621-013 Ewidencja ludności p. Andrzej Salwin

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Magdalena

Pytanie: Prosze o inf czy gmina ma obowiązek zapewnić wywóz szamba ? Pytam poniewaz firma która ma jako jedyna koncesje na wywóz szamba w naszej gminie odmówiła mi takiej usługi , napomknę iż jestem z Granicy chodzi tu o Dom seniora . Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pani Magdaleno,

Gmina nie zapewnia odbioru nieczystości ciekłych, taki obowiązek spoczywa na właścicielu zbiornika bezodpływowego. Na naszym BIP jest wykaz przedsiębiorstw, które zajmują się opróżnianiem zbiorników bezodpływowych z nieczystości ciekłych.

http://bip.insko.pl/strony/2664.dhtml

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Janek

Pytanie: Na jakiej podstawie i jakim prawem pan który ma budę na plaży bez toalet dostał od gminy zezwolenie na spożycie alkoholu na miejscu i na wynos? ile płaci za rozumiem dwa zezwolenia? i ile gmina ma pieniążków z dzierżawy plaży zajętej na stoliki? i dlaczego nie ma ogródka i wyznaczonego miejsca gdzie można spożywać alkohol?

Odpowiedź:

Witam Panie Janie,

"Pan który ma budę na plaży" partycypuje w kosztach utrzymania plaży. Posiada on zezwolenie na spożycie alkoholu zgodne z treścią tabliczki, którą eksponuje na swoim obiekcie. Zajmowane przez niego miejsce (łącznie z postawionymi stolikami) jest jego prywatną własnością.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Arek

Pytanie: Witam Panie Jacku! Mam pytanie odnośnie przejścia brzegiem jeziora w wzdłuż pola namiotowego gdzie obecny dzierzawca marek Hapa Milewski zagrodzil przejście siatka leśna. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca! Co Pan wyprawia zabiera mieszkańcom to co mamy najcenniejsze w insku dostęp do jeziora.

Odpowiedź:

WItam Panie Arkadiuszu,

Po pierwsze nikomu nie zabieram dostępu do jeziora, bo ani niczego nie zagradzałem, ani nie miałem takiej wiedzy, że taka siatka została tam umieszczona. Po drugie rozmawiałem na ten temat z Panem Milewskim i poleciłem mu usunięcie zagrodzenia, które uniemożliwiało przejście brzegiem jeziora - mówię tu o fragmencie zagrodzenia od drzewa do samej wody, co rzeczywiście nie jest zgodne z prawem wodnym, które mówi, że od lini brzegowej musi być wolne przejście na szerokości 1,5 m.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Marcin

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu. Chciałem zapytać o parkowanie na tzw. małej plaży przy ulicy Młynarskiej. Znak zakaz wjazdu nie obejmuje służb komunalnych oraz dojazdu do posesji. Przechodząc spacerem czy idąc się wykąpać, trzeba robić slalom między samochodami, czy już na początku przy pokojach gościnnych jak i przy bazie nurków jednej, a w szczególności drugiej. Czy władze znają ten temat i mogą się wypowiedzieć kto jest uprawniony do wjazdu i parkowania na wąskiej nieutwardzonej drodze? Drugie moje pytanie, to czy baza nurków przy "małej plaży" ma jakieś pozwolenie na mostek? i tym samym na umiejscowienie flagi w jeziorze? Jak ma się użytkowanie kawałka plaży przez nurków do pozostałych mieszkańców i gości chcących spędzić wolny czas tradycyjnie właśnie w tym miejscu. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Odpowiedź:

Witam Panie Marcinie,

Sprawa jest bardzo prosta i została omówiona z miejscową policją - obowiązuje tam zakaz wjazdu za wyjątkiem podanym na tabliczce. 

Wszelkie naruszenie tego znaku jest złamaniem przepisów o ruchu drogowym, które należy zgłaszać na policję. Co do mostka - Burmistrz nie jest organem który mógłby wydawać pozwolenia na tego typu obiekty i tego nie robi. Aby tę sprawę wyjaśnić należy zwrócić się do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wreszcie jeśli chodzi o użytkowanie "plażyczki" przez nurków - są oni takimi samymi użytkownikami jak inni.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mieszkanka

Pytanie: Podczas wszelkich meczy czy tez uroczystości odbywajacych się na boisku piłkarskimna kilka godzin przed i po jest puszczana bardzo głośno muzyka, co zakłóca spokój okolicznym mieszkańcom i działkowcom, ktorzy w weekendy wypoczywają. Czy ktoś sprawuje nadzór nad tym?

Odpowiedź:

Witam Panią,

Po raz pierwszy otrzymuję skargę takiej treści. Odbywają się tam imprezy szkolne czy organizowane przez TPD. Wielokrotnie, kiedy uczestniczyłem w różnych wydarzeniach w tym miejscu, mogłem stwierdzić, że rzeczywiście jest tam puszczana muzyka. To zresztą mają do siebie tego typu wydarzenia, że puszczana jest podczas ich trwania muzyka. Czy jednak na pewno aż tak głośna -trudno mi to ocenić. Nie mniej jednak poproszę gospodarza terenu, by zwrócił uwagę w przyszłości na to,by ta muzyka nie była aż tak bardzo głośna.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mieszkanka

Pytanie: Na plaży znajduje się dom, w którym kiedys prowadzone były sklepy i kawiarnie z dostępem od strony plaży. W tej chwili nie działa tam żaden punkt handlowy a taras od strony plaży został odgrodzony. Czy w tym budynku bedą działały punkty handlowe, czy ktoś zrobił sobie prywatna posesję na środku plaży?

Odpowiedź:

Witam Panią,

Budynek o którym Pani pisze w swoim pytaniu jest własnością prywatną od wielu,wielu lat. Właściciele budynku na moje kilkukrotne zapytania odpowiedzieli, że raczej w tym sezonie nie uruchomią punktów gastronomicznych.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mieszkanka

Pytanie: Dzien dobry. Czy to prawda, że place zabaw w sciennem ma byc rozebrany? Nasze dzieci nic już tu nie mają. Jak jedziemy busem i ktoś rozmawia na temat ściennego, to proszę wierzyć, ale najchętniej uciekło by się oknem.

Odpowiedź:

Witam Panią,

To nieprawda. W Ściennem zostało zdemontowane ogrodzenie, ponieważ było w opłakanym stanie. W roku 2018 planujemy modernizację większości placów zabaw w naszej gminie, w tym w Ściennem.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mieszkaniec

Pytanie: 0dnośnie oświetlenia ul. Platanowa,Klonowa,Lipowa po 100-tu dniach urzędowania zrobił Pan zebranie i wtedy powiedział, że na próbę zrobi kilka lamp z oświetleniem solarnym. A jak widać ani solarnego ani zwykłego oświetlenia jak nie było tak nie ma.

Odpowiedź:

Witam Pana/Panią,

Rozumiem potrzebę oświetlenia tych ulic, jednak do tego potrzebne są pieniądze, których w naszej kasie, za sprawą działań mojego poprzednika, brak. Wspominałem wcześniej, że pracujemy nad możliwością przeprowadzenia tej inwestycji. Co do lamp solarnych - po konsultacjach z firmą, która miałą te lampy montować odstąpiliśmy od tego pomysłu. Lampy solarne na tym osiedlu w większosći punktów nie działały by prawidłowo.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Adam

Pytanie: Szanowny Panie, Mówił Pan, ze znalazł inwestora chcącego kupić ośrodek po byłej Łączności. Rozumiem, ze rozmawiał Pan z inwestorem, skoro pochwalił sie pan jego znalezieniem. Czy mógłby pan zatem uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć jakie plany ma rzekomy inwestor w stosunku do ośrodka? I jeszcze jedno pytanie. Jesli to nie tajemnica (a raczej nie powinna byc) to prosze powiedzieć jakimi działaniami doprowadził pan do znalezienia inwestora (jakies spotkania, targi, ogłoszenia)?

Odpowiedź:

Witam Panie Adamie,

Obecnie jesteśmy po dwóch przetargach na ośrodek łączności. 

Przypomnę może że cena za jaką Poczta Polska i Orange chcą sprzedać ten obiekt to 1 230 000, 00 zł. Nie znam planów inwestora, jednak mam nadzieję, że jeśli ten ośrodek kupi, to szybko go w jakiejkolwiek formule uruchomi. Kolejny przetarg został ogłoszony na 26 lipca. W dniu wczorajszym PP poinformowała nas, że jeden z chętnych spóźnił się z wadium przez co nie mógł wziąć udziału w przetargu.

Odnosząc się do ostatniej części pytania - wiele rozmów w wielu miejscach z różnymi ludźmi.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Krystyna

Pytanie: Panie Burmistrzu, na stronie BIP widzę, ze jest pokazana Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Ińsko do 2015 roku. Czy to oznacza, ze od 2 lat działamy bez planu? Jesli jest jednak plan to moze warto go pokazać?

Odpowiedź:

WItam Pani Krystyno,

Rzeczywiście wspomniana strategia obowiązywała do roku 2015. 

Obecnie trwają prace nad stworzeniem kilku nowych strategicznych dokumentów dla naszej gminy. Myślę tu o aktualizacji studium zagospodarowania przestrzennego, o Lokalnym Programie Rewitalizacji, na który pozyskaliśmy środki zewnętrzne, oraz właśnie o strategii rozwoju, której aktualną wersję powinniśmy mieć już w przysżłym roku. Warto może też w tym miejscu dodać, że od ponad roku trwają intensywne prace nad projektem tzw. ścieżki edukacyjnej na wodzie, który obejmuje infrastrukturę przestrzeni miejskiej od strugi Iny do Kamiennej Buczyna. W ramach tego projektu pozyskaliśmy już finansowanie zewnętrzne na dwa obiekty (molo, wieża widokowa).

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Karina

Pytanie: w dniu 11.06.2017 odwiedziliśmy z dziećmi plażę miejską. Przykro powiedzieć, ale plaża jest bardzo zaniedbana. Przede wszystkim naszą uwagę zwrócił brudny, szary piasek a w nim niedopałki papierosów, kapsle, szkła, plastik! Czy ten piasek spełnia wymagania Sanepidu? Jak często nawozicie nowy piasek, dlaczego plaża jest taka brudna? Czy planowana jest budowa mola? Dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedź:

Witam Pani Karino,

Plaża sprzątana jest na bieżąco. Sanepid dokonał wymaganej prawem kontroli. Niestety czasami można się na plaży natknąć na śmieci, jednak warto sobie zadać pytanie, dlaczego niektórzy użytkownicy plaży tam je właśnie zostawiają? Budowa mola jest planowana, projekt jest już gotowy, jednak inwestorem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Wspólnie intensywnie pracujemy nad tym aby  w sezonie letnim 2018 molo było wybudowane.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: janek

Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu.Czy wiadomo już jak wygląda podlaczenie do kanalizacji pana który sprzedaje lody na plaży?

Odpowiedź:

Witam Panie Janku,

Obiekt z lodami, z informacji uzyskanych od PUWiS, był podłączony do kanalizacji sanitarnej warunkowo jakieś 15 lat temu. Obecnie kanalizacja ta z nieznanych mi powodów nie jest do końca drożna. 

Aktualny właściciel tego obiektu na początku czerwca wystąpił do PUWiS o nowe warunki podłączenia do kanalizacji sanitarnej i je otrzymał. 

Obecnie załatwia wszelkie wymagane prawem uzgodnienia i po ich uzyskaniu na własny koszt będzie podłączał się do kanalizacji sanitarnej w ciągu Alei Słonecznej.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Mieszkaniec

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu czy wczorajsza licytacja Biopaliw doszła do skutku i czy ktoś kupił zakład? Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pana,

Licytacja zakończyła się bez żadnego skutku - nikt nie wpłacił wadium. Kolejna licytacja odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu, ale o tym musi zadecydować sąd. Cena podczas drugiej licytacji będzie oscylowała w granicach 14 mln. złotych.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mieszkanka

Pytanie: Odnośnie wykoszonej trawy. Niestety wykoszona trawa chociażby wzdłuż chodnika jest wykoszona jedynie wąskim pasem i wokół ławek, co wygląda fatalnie. Rowy między chodnikiem a jezdnią również sa wykoszone niestarannie wąskimi pasami. Dlaczego trawa nie jest koszona wszędzie a jedynie wąskimi pasami tuż przy chodniku?

Odpowiedź:

Witam Panią,

Trudno mi zgodzić się z tak postawionym zarzutem - nie kosimy wszystkiego, bo nie wszystko do nas należy - to po pierwsze. Prywatni właściciele działek również nie powinni zapominać o obowiązku wykaszania traw na swych nieruchomościach. Aura w tym roku jest taka, że trawa bardzo szybko rośnie, więc można niekiedy odnieść wrażenie że w niektórych miejscach jest niewykoszone, bądź wykoszone w mniejszym zakresie, jednak nie dlatego, że nie kosimy, tylko dlatego, że mamy zbyt mało ludzi i sprzętu - trzy osoby, można powiedzieć, wykonują te prace niemal bez przerwy.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Andrzej

Pytanie: Mam pytanie odnośnie stacji paliw czy ona wogole powstanie bo doszly mnie sluchy ze potencjalny inwestor się wycofal

Odpowiedź:

Witam Panie Andrzeju,

Sytuacja ze stacją paliw jest bardzo dynamiczna, a my nie ustajemy w staraniach. W drugiej połowie czerwca będziemy mieli dokładniejsze informacje czy będzie stacja pod własnym szyldem czy szyldem dużej spółki.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

 

Zadający: mieszkaniec wsi

Pytanie: Wigan. Moje pytanie jest krotkie: co sie stalo z plaza w Sciennem? Tak bylo tam pieknie, nawet zostaly zniszczone gniazda ptakow. Tyle sie mowi o ochronie srodowiska????

Odpowiedź:

Witam Panią/Pana,

To już trzecie pytanie w tej sprawie, więc odsyłam do odpowiedzi wcześniejszych. Przy okazji jednak jeszcze jedna dygresja - cieszę się bardzo, że są ludzie, którym zależy na tym, aby wokół nas było czysto, schludnie. Dlatego dziękuję wszystkim za reakcję na tę dziwną jednak sytuację i proszę o zgłaszanie w przyszłości tego typu problemów, by móc jak najszybciej na nie reagować.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mieszkaniec Sciennego

Pytanie: Witam. Wybralem sie ostatnio na spacer na tzw "plaze" doznalem szoku . co tam sie stalo? Ziemia rozkopana w wodzie ziemia z wykopanych dolow. Chodzilem tam z dziecmi sie kapac. Osobiscie pomagalem przy sprzataniu na okres wakacyjny w koszeniu czyszczeniu wody z szlamu. Prosze o sprawdzenie tej sprawy i roziwazanie. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Pana,

Zakładam, że pisze Pan o plaży w Ściennem. Na to pytanie już raz dzisiaj odpowiadałem, więc proszę się zapoznać. Dodam może jeszcze jedną dygresję - szkoda, że są wśród nas ludzie, którzy nie szanują pracy innych i bez uzgodnienia z kimkolwiek niszczą czyjąś pracę.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Janina Sarnecka

Pytanie: Witam P. Burmistrzu- Na zebraniu przedwyborczym obiecał Pan nam oświetlenie. Chodzi o ul.Platanowa, Klonowa, Lipowa. Toniemy w ciemnościach, bo światła dalej nie ma.Kiedy możemy się spodziewać, że to oświetlenie będzie.

Odpowiedź:

Witam Pani Janino,

Już raz na podobne pytanie odpowiadałem, więc powtórzę - nigdy nie obiecywałem, że to oświetlenie uliczne zostanie tam wykonane - ani ustnie, ani na piśmie. Obiecywałem natomiast, że tym tematem się zajmę i spróbuję doprowadzić do oświetlenia tych ulic - i to czynię. 

Na moje liczne zgłoszenia ENEA Oświetlenie dokonała inwentaryzacji oświetlenia w Ińsku, co jest punktem wyjścia do dalszych działań. W czerwcu na pewno w tej sprawie spotkam się z dyrektorem ENEA Oświetlenie i mam nadzieję, że otrzymam od niego propozycję realizacji tego zadania. Jedno jednak należy tu jeszcze podkreślić - wykonanie tego zadania zależne będzie od kondycji finansowej naszej gminy, a ta jak wiadomo nie jest dobra.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Odwiedzajacy

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu. Od kilku lat przyjezdzam do Sciennego w celu relaksacyjnym. W ostatnim czasie wybrałem się na tzw "plaze", która jak mi wiadomo ludzie z wioski sami sobie ze tak powiem zrobili. Było to pięknie zaciszne miejsce zawsze przez nich zadane. Kilkakrotnie spotkałem się z tym iz to mieszkańcy na niej sprzątali oczyszczalni na sezon wakacyjny. W tym roku gdy zaczely się upały wybrałem się nad jezioro. I rodzi się moje pytanie co tam na tej plaży się stało? ? Wszystko wygląda fatalnie. Rozkopana ziemia wrzucona do wody. Czy nikt tego nie zauważył? Jestem zawiedziony wypytywalem mieszkanców co tam się stało ale nikt nic nie wie. Prosze o informacje. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Witam Pana,

Mieszkańcy Ściennego faktycznie w należytym stanie utrzymywali to miejsce przez wiele ostatnich lat i chwała im za to. O tym co się na tej plażyczce stało dowiedziałem się niedawno. Okazuje się, że jeden z mieszkańców właśnie Ściennego dokonał samowolnie, bez konsultowania z kimkolwiek tej dewastacji. Już wiemy kto to zrobił. Osoba ta zobowiązała się do naprawienia szkód. Na pewno będę przyglądał się tej sprawie i po uprzątnięciu tego miejsca zobowiązuję się do przywiezienia świeżego piasku na tę plażę.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak