foto

List otwarty

dodano: 2020-03-31 07:54:04

Szanowni mieszkańcy Gminy Ińsko

, z coraz większym niepokojem obserwujemy dynamiczną sytuację w naszym kraju. Dobrze oceniamy niektóre z ograniczeń swobód obywatelskich, które wprowadza nasz rząd, ponieważ rozwiązania najprostsze, są często najskuteczniejsze. Mamy tu na myśli apel o pozostawanie w domu, o ograniczenie aktywności obywateli do rzeczy niezbędnych.

 

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM APELUJEMY ABYŚCIE OGRANICZYLI SWĄ AKTYWNOŚĆ DO MINIMUM I W MIARĘ MOŻLIWOŚCI POZOSTALI W DOMACH!!!

 

            Z drugiej strony z zażenowaniem obserwujemy determinację rządzących do przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja 2020r. Z jednej strony rządzący zakazują nam gromadzenia się w przestrzeni publicznej, a z drugiej twierdzą, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich nie niesie zagrożenia nowych zakażeń. Czy ktoś widzi w tym jakąś logikę? Dlaczego jak zawsze rządzący chcą wiedzieć lepiej? Dlaczego nie wyciągniemy wniosków z tego, co stało się we Francji podczas pierwszej tury wyborów samorządowych? Dlaczego rządzący chcą narazić nasze zdrowie i życie na szwank? Nie oczekujemy odpowiedzi na te pytania, natomiast oczekujemy, że wreszcie człowiek w naszym kraju będzie ważniejszy od interesu politycznego!

 

            26 marca 2020 poinformowaliśmy komisarz wyborczą w Szczecinie, że nie jesteśmy w stanie w bezpieczny sposób przygotować wyborów prezydenckich na terenie naszej gminy. Powodem jest bezpieczeństwo, zdrowie a nawet życie mieszkańców Gminy Ińsko. Oczywiście nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Zastanawiamy się nad kolejnymi krokami. Konsultujemy je z naszymi Koleżankami i Kolegami samorządowcami. Liczymy, że mieszkańcy okażą nam zrozumienie i wsparcie w tych działaniach.

 

            Zwracamy się również do tych wszystkich, którzy mają zamiar wziąć aktywnie udział w planowanych na 10 maja 2020r. wyborach prezydenckich - rozważcie w swych sumieniach, czy naprawdę chcecie pracować w komisjach wyborczych? Pomyślcie o zdrowiu swoim, swych bliskich i tych wszystkich, którzy 10 maja 2020r. zdecydują się przyjść do urn wyborczych? Pamiętajcie, że te wybory można i należy przeprowadzić w późniejszym terminie, kiedy uporamy się z epidemią. Być może będzie to za 2 miesiące a być może za rok - to jest bez znaczenia - ważne, by je przeprowadzić bez strachu i narażania nas na utratę zdrowia i życia.

 

            Na koniec słowo do rządzących - nie straszcie nas samorządowców komisarzami - nie wy nas wybieraliście i nie wy będziecie nas odwoływać!

 

Burmistrz Ińska

-/Jacek Liwak/-

Zastępca Burmistrza

-/Michał Kupczyński/-