foto

Ogłoszono przetarg na DW 151 Ińsko - Ciemnik

dodano: 2017-07-12 16:33:25

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na przebudowę Drogi Wojewódzkiej nr 151 przez Ińsko w kierunku na Ciemnik.

Jest to finalizacja rozmów Burmistrza Ińska Jacka Liwaka jakie toczył z Wicemarszałkami WZP Panem Tomaszem Sobierajem, Panem Jarosławem Rzepą oraz Dyrektorem ZZDW Panem Michałem Żuberem.

Dzięki staraniom Burmistrza Jacka Liwaka, w Ińsku prócz przebudowy ulic Armii Krajowej oraz H. Sienkiewicza, powstaną dwa ronda, nowe chodniki, oświetlenie oraz ścieżka pieszo rowerowa od nowego ronda przy Poczcie do Rybionka.

"Na przewidzianym do przebudowy odcinku, droga zostanie poszerzona do 7 m. Zadanie obejmuje również budowę ciągu pieszo - rowerowego i rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Boh. Warszawy, Armii Krajowej i H. Sienkiewicza w Ińsku do początku inwestycji, czyli granicy miasta, wprowadzenie elementów spowalniających ruch samochodowy na wlotach do miejscowości i na przejściach dla pieszych, przebudowę i budowę skrzyżowań i zjazdów, budowę zatok autobusowych, wprowadzenie nowego oznakowania drogi  wraz z oświetleniem dodatkowych odcinków drogi.  Przebudowane zostaną również dwa przepusty." - źródło ZZDW

Prace mają ruszyć z końcem września i zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Kolejnym etapem inwestycji będzie przebudowa DW 151 od Ciemnika do Suliborka.

Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.