Konsultacje społeczne

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

Pytania do Burmistrza Ińska:


Zadający: Marek

Pytanie: Panie Burmistrzu. Co znaczy "obecne punkty". Czy ma Pan na myśli człowieka z brudnymi dmuchancami i brudnym dywanem na płocie? Ponadto wcześniej wspominał Pan o zamiarze zbudowania jakiegoś budynku, gdzie byłyby pomieszczenia z przeznaczeniem pod handel/usługi. Zatem prosze o doprecyzowanie konkretnie co jest planowane przy plazy i jakie obowiązywać bedą zasady.

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Dotychczas nie praktykowano przetargów na punkty gastronomiczne na plaży. Osoby zainteresowane ustawieniem punktu gastronomicznego na plaży zgłaszały się do urzędu i otrzymywały zgodę, bądź nie. Nie zawsze dzierżawcy wypełniali spoczywające na nich oczekiwania. Właśnie to skłoniło mnie do zaprojektowania obiektu trwałego na plaży, który będzie wypełniał zarazem kilka funkcji. Gdy projekt będzie gotowy (a to już niebawem), zaprosimy osoby zainteresowane do rozmów. Poza tym proszę nie zapominać, że na plaży znajdują się dwa trwale związane z gruntem obiekty. Z posiadanych informacji wynika, że oba będą w tym roku prowadziły działalność gastronomiczną. W mojej ocenie te dwa działające obiekty są w stanie zabezpieczyć potrzeby użytkowników plaży. Punkty nietrwale związane z gruntem wiążą się z ryzykiem choćby z tego powodu, że istnieje zagrożenie skażenia wody bakteriami. Już raz kilka lat temu z takiego powodu plaża w Ińsku była przez cały miesiąc zamknięta. Właśnie dlatego nie jestem skłonny wydawać dodatkowe zezwolenia na działalność gastronomiczną na plaży. Odnosząc się do pana z dmuchańcami pragnę zwrócić uwagę na to, że jego działalność nie jest typowo gastronomiczna. Co do estetyki - zostanie on pouczony o konieczności utrzymania swych urządzeń w odpowiednim stanie i czystości. Poza tym proszę nie zapominać o nadzorze Sanepidu. 

Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do świadczonych usług właśnie w sferze czystości, może je zgłaszać do Sanepidu, do czego zresztą zachęcam.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Marek

Pytanie: Panie Burmistrzu, czy w tym roku będzie ogłoszony przetarg na miejsca do handlu przy plaży w sezonie letnim? Czy możliwe jest stworzenie wytycznych wizualnych, zeby to jakoś wszystko estetycznie wyglądało?

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Nie zakładam takiej ewentualności. Istniejące punkty zabezpieczają potrzeby użytkowników plaży.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: obywatel

Pytanie: jaki był powód zmiany kancelarii prawnej?

Odpowiedź:

Witam Pana/Panią,

Powodem zmiany kancelarii prawnej były uwagi zgłaszane przez radnych.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Arek

Pytanie: Witam Panie Jacku mam pytanie czy jest już wiadomo kiedy zostanie uruchomiona żwirownia w Insku pozdrawiam Arkadiusz

Odpowiedź:

Witam Panie Arkadiuszu,

Podtrzymuje swoje stanowisko i na dzień dzisiejszy nie wydałem zgody na otwarcie żwirowni w okolicy Ińska.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

 

Zadający: Marek

Pytanie: Panie Burmistrzu, kiedy dokładnie zostanie zakupiona kamera do filmowania sesji rady? Obiecał pan to załatwić w tym roku. Mam nadzieje, ze nie w Sylwestra... jaki jest z tym problem?

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy zostanie zakupione urządzenie rejestrujące na UGiM Ińsko. Zapewne będzie to w roku 2017.

Na obecną chwilę z mojej inicjatywy będzie używana moja prywatna kamera do rejestracji Sesji Rady Miejskiej w Ińsku

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Stefania

Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu, Czy zostanie dotrzymana Pana obietnica ,że w tym roku na plaży miejskiej powstanie molo?

Odpowiedź:

Witam Pani Stefanio,

Do końca marca 2017 r. będzie gotowy projekt łącznie z pozwoleniem na budowę. Budowa pomostu i wieży widokowej realizowana będzie przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Znaczy to, że realizacja budowy nie do końca zależna będzie od naszej Gminy. Umowa na dofinansowanie inwestycji jest podpisana i będzie zrealizowana na 100 %

Zgodnie z informacją uzyskaną od Dyrektor ZPKWZ obecnie trwa procedura przygotowania przetargów.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Ania

Pytanie: Witam.Chciałam się upewnić czy sklep który ma być budowany na starym pegeerze czy powstanie pod koniec 2017 roku ?

Odpowiedź:

Witam Pani Anno,

Sklep będzie budowany na terenie po tartaku obok Posterunku Policji w Ińsku. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę i przekazał teren wykonawcy. Niebawem rozpocznie się budowa.

Market ma być otwarty jeszcze w tym roku

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Agnieszka

Pytanie: Witam serdecznie, chciałam zapytać o działania w sprawie świetlicy w Linowku? Czy zgodnie z planem remont ruszy już w tym roku?

Odpowiedź:

Witam Pani Agnieszko,

Zgodnie z planem remont ruszy wówczas, kiedy będziemy mogli zabezpieczyć środki własne, ponieważ środki zewnętrzne mamy zabezpieczone w ramach LGD WIR. Nie zapisaliśmy tej inwestycji w budżecie na rok 2017 ponieważ szukamy możliwości sfinansowania wkładu własnego. Mam szczerą nadzieję na to, że zrealizujemy to zadanie w 2018 r.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Majka

Pytanie: Dzień dobry!Ja bym się upierała jednak,że stojaki na rowery sa nieprawidłowo zamocowane ponieważ to widać po tym jak się rower postawi[raczej nie da się go postawić].Proszę samemu spróbowac postawić rower i się przekonać.Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Witam Pani Maju,

Nie twierdzę, że nie ma Pani racji. Obiecuję, że przyjrzę się temu dokładnie i jeśli okaże się to możliwe, to dokonamy zmiany.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Judyta

Pytanie: Panie burmistrzu jeżeli przpisy mówią że obowiązek odśnieżania chodnika leży po stronie właściciela przylegającej do chodnika działki,to dlaczego tego nie robią mieszkańcy ińska

Odpowiedź:

Witam Pani Judyto,

Nieprawdą jest, że wszystkie chodniki w Ińsku są przez nas odśnieżane. 

W związku z tym że na utrzymanie zimowe i letnie mamy podpisane umowy z zarządami dróg powiatowych i wojewódzkich na zimowe utrzymanie tych dróg w mieście Ińsko, to są przez nasze służby oczyszczane chodniki przy ulicach Bohaterów Warszawy, Sienkiewicza i Armii Krajowej.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Grzegorz

Pytanie: Witam panie burmistrzu dlaczego nie ma nowego aswaltu na terenie remizy strazackiej w Ińsku pozdrawiam serdecznie Grzegorz

Odpowiedź:

Witam Panie Grzegorzu,

Do końca 2018 roku zamierzamy teren przed remizą strażacką wybrukować.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Jan

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu Kiedy i czy złoży Pan skargę na przewlekłość postępowania komorniczego w sprawie Polskiego Koncernu Spirytusowego? W wyniku takiej skargi sąd może zasądzić nawet do 10 tysięcy złotych od komornika za jego opieszałość, a nadto zobowiązać komornika do podjęcia określonych działań. Zakład niejednokrotnie był wyceniany Kwiecień ,maj 2015 OLX 47mln, czerwiec 2015 OLX 25mln wyceny syndyka. Marzec 2016 przejęcie zakładu przez komornika z polecenia banku, do listopada 2016 ten pan nie zrobił kompletnie nic W pierwszych dniach listopada łaskawie zjawił się na terenie zakładu z rzeczoznawcą , kolejne trzy miesiące i nic Według mnie jest to ewidentne działanie głównego wierzyciela na szkodę pozostałych, przez przewlekłość postępowania komornika.

Odpowiedź:

Witam Panie Janie,

Składaliśmy już pismo w tej sprawie do Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Skarbu Państwa. Po tej interwencji komornik skontaktował się ze mną i zostałem zapewniony o tym, że trwa obecnie wycena majątku i w pierwszym kwartale 2017 roku zostanie ogłoszona licytacja. Jeśli tak się nie stanie w miesiącu kwietniu prawdopodobnie złożę skargę na opieszałość postępowania.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Teresa

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu.Moje pytanie brzmi: Czy i kiedy będą wcinane drzewa na cmentarzu w Ińsku,proszę o prawdziwą odpowiedż.

Odpowiedź:

Witam Pani Tereso,

Żeby dokonać wycinki drzew na cmentarzach musi być sprzyjająca pogoda, ponieważ miejsce wycinki jest szczególne, więc nie możemy sobie pozwolić na jakikolwiek błąd. Zależy mi na tym bardzo, aby wreszcie tego dokonać, bo przecież to z mojej inicjatywy podeszliśmy do wycinki drzew. Mam szczerą nadzieję na to, że uda się to zadanie wykonać do końca lutego 2017r. Jednak podkreślam - najważniejsze jest bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia, więc konieczna jest sprzyjająca pogoda!


Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Majka

Pytanie: Dzień dobry.Czy mogłabym prosić o prawidłowe zamontowanie stojaków na rowery na promenadzie?Póki co są zamontowane odwrotnie i bezużyteczne.

Odpowiedź:

Witam Pani Maju,

Sęk w tym, że one są zamontowane prawidłowo. Ja też zwracałem uwagę na etapie odbioru inwestycji na ten fakt, jednak wykonawca potwierdził, że tak jak teraz są zamontowane, jest właśnie prawidłowo.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Arek

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu mam pytanie na czym stanęła sytuacja z otwarciem żwirowni w Insku pozdrawiam Arkadiusz

Odpowiedź:

Witam Panie Arkadiuszu,

Sprawa stanęła na tym, że 29 grudnia 2016r po raz drugi nie wydałem decyzji środowiskowej dla spółki SKSM SA. Ta odwołała się od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie. Odwołanie dostarczono 23 stycznia 2017r. Obecnie musimy poczekać na rozstrzygnięcie SKO.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Daniel

Pytanie: Panie burmistrzu mam pytanie dlaczego w Ińsku chodniki , drogi odśnieżane są systematycznie a na wioskach np w Linówku droga gminna i chodni nie został odśnieżony ani razu. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Panie Danielu,

Przez Linówko przebiega droga powiatowa i w jej pasie znajdują się chodniki. Poza tym zgodnie z przepisami obowiązek odśnieżenia chodnika leży po stronie właściciela przylegającej do chodnika działki.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Ewa

Pytanie: Witam Panie Jacku dziękuję za zmianę godzin pracy biblioteki. Ale nie uważa Pan że godziny otwarcia biblioteki w piątek to kpina! Dzieci wracające na weekend do domu nie mają szans na korzystanie z biblioteki. Lepszym rozwiązaniem było by otwarcia w piątek w godzinach popołudniowych jak już nie ma możliwości otwarcia w sobotę. Dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi pozdrawiam serdecznie Ewa

Odpowiedź:

Witam Pani Ewo,

Rozumiem problem z funkcjonowaniem Biblioteki Publicznej. Niemniej jednak nadal biblioteka wymaga dużych nakładów pracy ze względu na zaniedbania jakie w niej były czyli brak skontrum przez 20 lat. Niestety do odwołania muszą pozostać takie godziny jakie przekazał mi Dyrektor Ińskiego Centrum Kultury. Pracownik biblioteki jest na ostatnim etapie studiów i kiedy je zakończy biblioteka będzie otwarta również w soboty.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

 

Zadający: Mirek

Pytanie: Panie Burmistrzu troche mnie to wzruszylo ze zapomnial Pan o zyczeniach swiatecznych dla swoich wyborcow z mniejszosci narodowei jaka jest w naszej gminie przecierz to Pana wyborcy serdecznie pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Panie Mirosławie,

Życzenia świąteczne i noworoczne złożyłem wszystkim mieszkańcom naszej Gminy, więc również mniejszościom narodowym. Nie widzę powodów, dla których miałbym kogokolwiek wyróżniać. Wszyscy mieszkańcy są dla mnie równie ważni!

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: Ewa

Pytanie: Witam Panie Burmistrzu mam pytanie odnośnie czy wiadomo już czy biblioteka miejska będzie czynna w godzinach popołudniowych i w sobotę Pozdrawiam Ewa

Odpowiedź:

Witam Pani Ewo,

Do odwołania Biblioteka Publiczna w Ińsku otwarta będzie w następujących dniach i godzinach.

Poniedziałek           11:00 - 16:00

Wtorek                   12:00 - 17:00

Środa                     11:00 - 16:00

Czwartek                12:00 - 17:00

Piątek                       9:00 - 14:00

Niestety nie ma jeszcze możliwości aby Biblioteka była czynna w soboty.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Zadający: mieszkaniec

Pytanie: Witam. Popytałem trochę jak to jest z opłatami dla enei za wieszanie na słupach oświetlenia świątecznego i chyba ktoś pana w błąd wprowadził bo albo mój informator się myli albo pana ,a może po prostu pan mnie okłamał panie burmistrzu. Opłata za powieszenie lampek jest owszem ale już od kilku lat chyba 4 ale nie dotyczy ona lamp oświetlenia ulicznego należącego do gminy a takich lam z tego co się dowiedziałem nie ma chyba tylko na ul sienkiewicza. Co mi pan w takim razie odpowie w tej sytuacji pomijając fakt że gmina jak zwykle nie ma pieniędzy.

Odpowiedź:

Witam Pana,

Nie widzę najmniejszej potrzeby do tego, by kogokolwiek wprowadzać w błąd, a już tym bardziej kłamać. Raz jeszcze powtarzam - po raz pierwszy w umowie na konserwację oświetlenia ulicznego pojawił się paragraf o opłatach z tytułu zawieszania na słupach oświetleniowych świątecznych iluminacji. Zapraszam do urzędu, wówczas będzie Pan miał okazję się o tym sam przekonać.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak